15 kwietnia – wykład gościnny „Zewnętrzne postrzeganie działalności rządu a jego wewnętrzna pragmatyka”

dodano: 2015-04-07

Dr Wojciech Gagatek zaprasza na wykład otwarty dr Sebastiana Stępnickiego z Ministerstwa Gospodarki

Wykład odbędzie się w ramach przedmiotu Wstęp do polityk Unii Europejskiej, ale zapraszamy wszystkich zainteresowanych studentów

Czas i miejsce: 15 kwietnia br., godz. 19.00, Centrum Europejskie UW, Al. Niepodległości 22, sala 214 (II p.)

Informacje o prelegencie:

Dr Sebastian Tomasz Stępnicki jest absolwentem Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego (2003). W latach 2000-2001 był stypendystą naukowym na Uniwersytecie w Bolonii (Włochy). Posiada stopień doktora nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce (Uniwersytet Warszawski - 2008).

Pracę zawodową rozpoczął w 2003 roku w Ministerstwie Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej/Rozwoju Regionalnego gdzie zajmował się zarządzaniem oraz wdrażaniem funduszy strukturalnych Unii Europejskiej w Polsce. Od 2008 r. w Ministerstwie Gospodarki zajmował się legislacją z zakresu prawa energetycznego oraz rozwojem odnawialnych źródeł energii. W latach 2010-2013 był ekspertem narodowym rządu polskiego w Międzynarodowej Agencji Energii Odnawialnej (IRENA) w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Od 2013 w Ministerstwie Gospodarki (Departament Energii Odnawialnej) jest odpowiedzialny za legislację z zakresu odnawialnych źródeł energii oraz unijny pakiet klimatyczno-energetyczny.

dodano przez dr hab. Wojciech Gagatek