BUW wprowadza nowoczesne rozwiązania link

dodano: 2012-01-23

Dzięki nowym narzędziom, które udostępnia BUW tworzenie bibliografii, pisanie książki naukowej, pracy magisterskiej czy doktorskiej będzie łatwiejsze. Udogodnienia posłużą nie tylko studentom, ale również pracownikom naukowym.

Refworks – narzędzie do zarządzania bibliografią
O renomie tego produktu nie trzeba nikogo przekonywać. RefWorks przyda się każdemu, kto pisze książkę naukową, artykuł, pracę licencjacką, magisterską lub doktorską. Refworks współpracuje z wieloma katalogami i bazami danych. BUW zaprasza do korzystania zarówno pracowników, jak i studentów i doktorantów UW. [więcej]

Narzędzia bibliometryczne – sprawdź swoje cytowania
Na stronie BUW pojawiła się nowość: narzędzia bibliometryczne. Dzięki temu udogodnieniu będzie można znaleźć wskazówki na temat sprawdzania cytowań, Impact Factor, indeksu H itp. Bezpośredni dostęp

Przypominamy: BUW dla sów i nocnych marków
Już po raz piąty BUW ułatwia życie studentom przygotowującym się do sesji. Każdy, kto woli uczyć się w nocy, a nie w dzień, będzie miał taką możliwość.
Od niedzieli do piątku: 15-20 stycznia oraz 22-27 stycznia 2012 r. BUW będzie czynny do godziny 5.00 (czyli do pierwszego porannego autobusu). W piątki (20 i 27 stycznia) oraz w sobotę (21 stycznia) BUW czynny będzie do godziny 21.00.
Szczegóły:

• Po godz. 21.00 dostępne dla czytelników: Informatorium, Czytelnia Ogólna, Czytelnia Czasopism Bieżących i Mikroform oraz wolny dostęp (poziom 1, poziom 2, poziom 3).
  • Po godz. 21.00 oraz w niedziele nieczynne: Wypożyczalnia i Magazyn.
  • O godz. 21.00 zamykana jest mała szatnia obok restauracji Rewers. Czytelnicy korzystający dłużej z Biblioteki proszeni są o przeniesienie okryć do szatni sąsiedniej obok Coffeheaven.
  • Oferta wyłącznie dla posiadaczy ważnych kart bibliotecznych.

Więcej informacji na stronie: www.buw.uw.edu.pl