CE UW w Jawaharlal Nehru University (JNE) attachment

dodano: 2015-03-18

W marcu br. dr Zajączkowski odbył wizytę w JNE, gdzie m.in wziął udział w dwóch międzynawowych konferencjach naukowych...

W dniach 2 marca – 5 marca br. dr Kamil Zajączkowski złożył wizytę na Jawaharlal Nehru University  (JNE) w New Delhi,  w Ambasadzie Polskiej oraz Instytucie Polskim w New Delhi

Wizyta obejmowała:

1. (2 marca) udział w międzynarodowej konferencji pt. INDIA, EUROPE AND PAKISTAN, organizowanej przez JNE, Ambasadę RP w New Delhi oraz UGC Europe Area Studies Programme. Dr Zajączkowski wygłosił referat pt. European Union Policy towards Pakistan.
  2.  (3 marca) udział w międzynarodowej konferencji pt. INDIA AND CENTRAL EUROPE, organizowanej przez JNE, Ambasadę RP w New Delhi oraz Instytut Polski. Dr Zajączkowski wygłosił referat pt. Ukrainian Crisies – European and Polish Perspectives.
  3. (4 marca) spotkanie z przedstawicielami  Jean Monnet Chair, Centre for European Studies, JNUprofesorami Rajendra K. Jain (dyrektor) oraz Gulshan Sachdeva (wicedyrektor) oraz z dyrektorem Centre for European Studies Pondicherry University, prof. B. Krishnamurthy.

Podczas spotkań omówiono sprawy związane z zacieśnieniem współpracy badawczej  i wymianą studencką. Omówiono m.in. kwestie wspólnego seminarium międzynarodowego CE UW i JNU  w maju br. (podczas wizyty na UW prof. Sachdeva). Poruszono również sprawę dystrybucji anglojęzycznych wydawnictw CE UW (przede wszystkim czasopisma Yearbook of Polish European Studies oraz ksiązki Introduction to European Studies: A New Approach to Uniting Europe)

1. (5 marca) spotkanie z Dyrekcją Instytutu Polskiego w New Delhi – Anną Tryc-Bromley (Dyrektor) oraz z Przemysławem Grabowskim (wicedyrektor).

Pobyt dr. Zajączkowskiego zostały sfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP oraz Ambasadę Polski oraz Instytut Polski w New Delhi