Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia- Klub Powiększenie attachment

dodano: 2012-01-14

Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia - Klub Powiększenie zapraszają..

16 stycznia 2012 r. (poniedziałek) godz. 18:00
ROSJA OCZAMI POLKI, POLSKA OCZAMI ROSJANINA

Goście:

• Walerij Mastierow, „Moskowskije Nowosti”, wieloletni korespondent rosyjskich mediów w Polsce

• Barbara Włodarczyk, dziennikarka i reportażystka TVP, była korespondentka w Moskwie, autorka cyklu
„Szerokie tory”

Prowadzenie: Paweł Reszka, korespondent „Rzeczpospolitej” w Moskwie w latach 2003-2006

Klub Powiększenie
Warszawa, ul. Nowy Świat 27, wejście od podwórza

Prosimy o potwierdzenie przybycia: 22 295 00 37 lub kolakowska@cprdip.pl

Zapraszamy na kolejne
DEBATY CENTRUM

13 lutego 2012 r. (poniedziałek) godz. 18:00
BLOGOSFERA – ALTERNATYWNA OPINIA PUBLICZNA

Goście:

• Anton Nosik, nazywany "ojcem rosyjskiej blogosfery", znawca rosyjskiego internetu, obecnie w firmie SUP,
do której należy LiveJournal, najpopularniejszy w Rosji portal blogowy

• Igor Janke, dziennikarz prasowy i telewizyjny, publicysta, twórca i szef serwisu blogowego – Niezależnego Forum Publicystów Salon24.pl

Prowadzenie: Ernest Zozuń, dziennikarz specjalizujący się w tematyce międzynarodowej,
Polskie Radio, Program III

Tym razem goście Centrum będą rozmawiać o nowych mediach i blogosferze. Jaką rolę odgrywają blogi w życiu społecznym w Polsce i Rosji? Kto je pisze, kto czyta i czy mają rzeczywiste przełożenie na to, co dzieje się "w realu"? Na czym polega fenomen rosyjskiej blogosfery i czy rzeczywiście z zamkniętego w wirtualnym świecie środowiska przeradza się w realną siłę społeczną i polityczną?
_____________

12 marca 2012 r. (poniedziałek) godz. 18:00
POLACY I ROSJANIE – OCZEKIWANIA WOBEC WŁADZY

Goście:

• Walerij Fiodorow, dyrektor WCIOM – Ogólnorosyjskiego Centrum Badania Opinii Publicznej

• Paweł Śpiewak, socjolog i historyk idei, Uniwersytet Warszawski

Co mówią o oczekiwaniach społecznych wyniki kolejnych wyborów w Polsce i Rosji? Czy klasy polityczne w obu państwach potrafią odczytać i zrealizować zmieniające się oczekiwania swoich obywateli? Na czym polegają "błędy w komunikacji" między wyborcami a ich przedstawicielami? Na te i inne pytania odpowiedzą specjaliści z Polski i z Rosji w marcowej debacie Centrum.