Co nas dzieli, co nas łączy? attachment

dodano: 2011-12-09

Forum Europejskie zaprasza na debatę „Co nas dzieli, co nas łączy? W poszukiwaniu europejskiej idei na trudne czasy.”
Debata odbędzie się 9 grudnia (piątek) o 18:00 w Traffic Club.

W interdyscyplinarnej dyskusji szukającej wspólnego mianownika dla coraz częściej kwestionowanej europejskiej wspólnoty wezmą udział akademicy i praktycy,
zajmujący się w swojej pracy zagadnieniami z zakresu kultury, polityki, historii i filozofii:

dr Zuzanna Grębecka, antropolożka, kulturoznawczyni. Zajmuje się tematyką kultury współczesnej, kulturą duchową, antropologią komunizmu i Europą Środkowo-Wschodnią. Pracuje w Instytucie Kultury Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim.

prof. Tadeusz Cegielski, historyk idei i kultury i specjalista w dziedzinie historii nowożytnej, profesor Uniwersytetu Warszawskiego

Jarosław Makowski, dyrektor Instytutu Obywatelskiego przy Platformie Obywatelskiej, filozof i publicysta

Moderatorem dyskusji będzie doktor Mikołaj Rakusa-Suszczewski, socjolog i historyk idei politycznej z Centrum Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego.

9 grudnia (piątek) o 18:00 w Traffic Club

Osobą kontaktową do realizacji projektu jest Angelina Kussy, koordynator programu Europa kultur w Forum Europejskim CE UW - telefon: 511 701 233, e-mail:
Szczegółowy plan debaty wraz z opisem znajduje się w załączniku.