Debata: Lemingi, oburzeni, stracone pokolenie?

dodano: 2012-12-12

Debata Lemingi, oburzeni, pokolenie stracone? Pytamy o perspektywy młodych Polaków, 18 grudnia

Już 18 grudnia 2012 w ramach cyklu konferencjaCE odbędzie się debata „Lemingi, oburzeni, pokolenie stracone? Pytamy o perspektywy młodych Polaków” . Tematem spotkania będą rozważania nad problemami, które dotykają młodych ludzi w Polsce i Europie, a podejmą je zaproszeni goście – Janusz Palikot, Bartosz Węglarczyk, Krzysztof Wielecki oraz Jacek Żakowski.

Debata jest próbą refleksji nad palącymi problemami dzisiejszych 20-30 latków, które są upraszczane za pomocą modnych, ale mglistych etykiet, takich jak „lemingi”, „oburzeni” czy „przedstawiciele pokolenia straconego”. Zamierzeniem organizatorów jest poszukiwanie (lub wykluczenie) wspólnego mianownika dla protestów młodych sfrustrowanych ludzi, które wstrząsają Europą od Aten po Londyn. Refleksja będzie dotyczyć również problemów zgłaszanych przez pracodawców, organizacje pracownicze i publicystów takich jak: przeedukowanie (overeducation) i niedopasowanie do rynku pracy, zawieranie tzw. umów śmieciowych, alienacja polityczna i brak zainteresowania państwem, a także roszczeniowa postawa wobec władz i przedsiębiorców.

18 grudnia 2012, godz. 19:00
Aula d. BUW, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28