DEBATA: "USA – Chiny – Unia. W poszukiwaniu nowej formuły globalnej współpracy" link

dodano: 2013-12-02

Debata: "USA – Chiny – Unia. W poszukiwaniu nowej formuły globalnej współpracy."

10 Grudnia 2013
Godz. 19:00
Sala im. J. Brudzińskiego (Pałac Kazimierzowski – Kampus Centralny)

Już 10 grudnia 2013 zapraszamy na debatę: "USA – Chiny – Unia. W poszukiwaniu nowej formuły globalnej współpracy", podczas której, wspólnie z zaproszonymi ekspertami, zastanowimy się jak w kontekście globalnym rysuje się przyszłość stosunków gospodarczych i politycznych pomiędzy Chińską Republiką Ludową, a Unią Europejską i Stanami Zjednoczonymi, oraz gdzie w tych relacjach znajdują się interesy Polski. Przedyskutujemy również jaka będzie nowa formuła współpracy pomiędzy tymi obszarami i jak rozłożą się siły pomiędzy głównymi graczami. Zastanowimy się także jakie szanse i zagrożenia towarzyszą nowej rzeczywistości wyłaniającej się z ostatniego kryzysu.

Na nurtujące nas pytania odpowiedzą m.in.:
Maya Rostowska, Polski Instytut Spraw Międzynarodowych.
James Roaf, Stały Przedstawiciel i szef Biura Regionalnego MFW na Europę Środkową i Wschodnią,
prof. dr hab. Bogdan Góralczyk, Centrum Europejskie UW,
prof. dr hab. Ksawery Burski, b. Ambasador Rzeczpospolitej Polskiej w Chinach,
prof. dr David James, Ośrodek Studiów Amerykańskich UW.

Moderacja:
Dr Spasimir Domaradzki, członek zespołu Team Europe.

Piotr Zalewski, szef projektu Centrum Debaty Publicznej,

Spotkanie odbywa się w ramach projektu Centrum Debaty Publicznej.

Organizatorzy: Stowarzyszenie „Centrum Europa !CE”, KN Europa Nova, Samorząd Studentów UW oraz Samorząd !CE

Event na FB

dodano przez mgr Maciej Tauber