Debaty oksfordzkie w CE

dodano: 2016-01-08

Serdecznie zapraszamy na cykl debat oksfordzkich które odbędą się w ramach zajęć z przedmiotu Dynamika polityk Unii Europejskiej prowadzonych przez dr hab. Wojciecha Gagatka

W debacie uczestniczyć będą dwa zespoły, składające się z 3-5 studentów, opowiadające się za albo przeciw określonej tezie. Debatować będą na jeden z dwóch wcześniej zadanych tematów dotyczących kluczowych, aktualnych zagadnień polityki publicznej UE. Studenci poznają ostateczny temat debaty na pół godziny przed jej rozpoczęciem. W drodze losowania podjęta zostanie ponadto decyzja którą ze stron sporu będą reprezentować (za czy przeciw określonej tezie).

Jedna z debat, która odbędzie się 12 stycznia o 15.30, będzie prowadzona w języku angielskim.

Więcej o idei i zasadach prowadzenia debat oksfordzkich tutaj

Studentów którzy chcieliby przysłuchiwać się debatom proszę o punktualne przybycie. Wszystkie debaty będą mieć miejsce w sali 214 w CE.

Poniżej lista tematów (ostatecznie wylosowany zostanie jeden z dwóch tematów)

12 stycznia godz. 15.30

1.  The EU should introduce quotas to increase the ratio of women in corporate boards

2. The EU should have a policy concerning euthanasia

12 stycznia godz. 17.15

1. Unia Europejska powinna inwestować w alternatywne źródła energii

2. Unia Europejska powinna w większym stopniu uwzględniać stanowiska grup interesu w tworzeniu polityk UE

12 stycznia godz. 19.00

1. Unia powinna jak najszybciej zawrzeć TTIP

2. Kwoty produkcyjne w ramach WPR powinny zostać całkowicie zniesione

19 stycznia  godz. 17.15

1. Rolnictwo ekologiczne przyszłością Europy

2. Unia Europejska osiąga sukcesy w walce z bezrobociem

19 stycznia godz. 19.00

1. Polityka transportowa – czy uda nam się zastąpić samochód?

2. Unia Europejska powinna być wolna od GMO

dodano przez dr hab. Wojciech Gagatek