Dyrektor Centrum w Indiach

dodano: 2016-09-20

Prof. Bogdan Góralczyk w dniach 10-18 września 2016 r. przebywał w Indiach. Na najbardziej prestiżowym Uniwersytecie subkontynentu im. Jawrahala Nehru (JNU) w New Delhi wygłosił cykl wykładów dla studentów pt. "Central Europe and Poland in New Geoeconomic and Geopolitical Order".

Wraz a ambasadorem RP Tomaszem Łukaszukiem oraz ekspertami indyjskimi (m.in. profesorowie Rajendra K. Jain,  Sanjay Kumar Pandey, Bashwati Sarkar, Gulshan Sachdeva) wziął udział w dyskusji panelowej nt. "Central and Eastern Europe in the European Union". Wygłosił też na JNU wykład publiczny "EU - China Relations and Its Implications for India", a dyskusję prowadził szef katedry Azji Wschodniej na JNU prof. Srikanth Kondapalli.

Wyjazd odbył się ramach projektu współfinansowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej, realizowanego przez Centrum Europejskie, Instytut Stosunków Międzynarodowych UW i Polskie Towarzystwo Studiów Międzynarodowych