"Ekonomia dobra i zła" Tomasa Sedlacka, 16 listopada link

dodano: 2012-11-15

Fundacja Forum Europejskie, uprzejmie zaprosza na polską premierę sztuki "Ekonomia dobra i zła" na podstawie książki Tomáša Sedláčka o tym samym tytule, która odbędzie się 18 listopada (niedziela) o 20:30 w Starej Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28.

Zaproszenie jest ważne dla dwóch osób i podlega potwierdzeniu zwrotnym mailem nie później niż do piątku, 16 listopada, 19:00. W związku z ogromnym zainteresowaniem sztuką (wszystkie 300 biletów zostały wyprzedane), zaproszenia, które nie zostaną potwierdzone zostaną ponownie przekazane do ogólnodostępnej puli dla studentów.
Sztuka będzie wystawiona w języku angielskim i jest organizowana dzięki przychylności Uniwersytetu Warszawskiego jako wydarzenie fundraisingowe dla Fundacji Forum Europejskie.

Zapowiedź wideo: https://www.youtube.com/watch?v=V-IhjPEqeH4
W razie jakichkolwiek pytań, proszę o informację zwrotną i nasz zespół spróbuje odpowiedzieć na wszystkie Państwa wątpliwości. Poniżej załączam szczegółowe informacje o Fundacji Forum Europejskie i sztuce.

Będziemy zaszczyceni Państwa obecnością na premierze.

Z wyrazami szacunku,

Jakub Krupa
Prezes Zarządu
Fundacja Forum Europejskie

www.forumeuropejskie.eu

Partnerami wydarzenia są: Uniwersytet Warszawski, Wyborcza.biz, Forbes Polska, EurActiv.pl, MGZN.pl, Czeskie Centrum, Wydawnictwo EMKA.

Więcej o sztuce:

„Ekonomia dobra i zła”, którą Fundacja Forum Europejskie wystawi w Warszawie, to inspirująca opowieść o kulturowym i etycznym wymiarze współczesnej ekonomii. Tuż po swoim debiucie na czeskim rynku wydawniczym w 2011 roku została przebojem, doczekując się swojej angielskiej, polskiej, niemieckiej, a nawet chińskiej wersji i zbierając euforyczne opinie na całym świecie. Recenzent „Financial Times” pisał: „Książka Sedláčka to krytyczna historia zachodniej myśli ekonomicznej. Wspaniale napisana, nie mogłem się od niej oderwać ani myśleć o niczym innym”, a sam Sedláček został okrzyknięty autorem „humanomii, czyli spojrzenia na nasz los w świecie z uwzględnieniem filozofii i dziejów ludzkości, nawiązując jednocześnie i do eposu o Gilgameszu i do Matrixa”.

Za projekt sztuki odpowiada projekt LiStOVaNi autorstwa Alana Novotnego i Lukasza Hejlika, dwójki czeskich aktorów teatralnych i telewizyjnych, którzy przenoszą najważniejsze książki na deski teatrów w całej Europie. – Kiedy przygotowywaliśmy tekst, nikt nic o tym nie wiedział: ani moja mama, ani babcia, ani wydawca – śmieje się Sedláček. – Oczywiście, nie wszystko, co dzieje się na scenie zostało napisane przez Tomasa. Ale zaakceptował to – tłumaczy Novotny.

Nowe podejście do ekonomii stało się ogromnym sukcesem. Adaptacja książki została wystawiona blisko 120 razy w ponad 50 teatrach w Czechach i na Słowacji, w tym pięciokrotnie na Nowej Scenie w Teatrze Narodowym w Pradze, a także w londyńskim Soho Theatre, za każdym razem wyprzedając wszystkie bilety.  Sztuka wystawiana jest poza Czechami – a więc także w Polsce – w języku angielskim.

Więcej o Fundacji Forum Europejskie:
Fundacja Forum Europejskie zajmuje się promowaniem dyskusji o współczesnej Europie i szukaniu odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące przyszłości. Liczymy na to, że zarazimy innych naszym entuzjazmem i wizją otwartego dostępu do wiedzy, debaty i kontaktu z osobami decyzyjnymi. Każdy może zabrać głos w dyskusji, zadać pytanie i uzyskać odpowiedź. Zespół Forum Europejskiego powstał w 2009 roku przy współpracy z Centrum Europejskim Uniwersytetu Warszawskiego, najlepszej polskiej jednostki publicznej zajmującej się polityką europejską.
W ramach Forum Europejskiego odbyło się 15 debat z udziałem ponad 60 czołowych polityków, ekonomistów, kulturoznawców i socjologów, a wśród najbardziej znanych gości Forum Europejskiego był m.in. Herman van Rompuy. Strona internetowa Fundacji to www.forumeuropejskie.eu.