Centrum Europejskie Uniwersytetu WarszawskiegoGodło Polski

Europeistyka

Aktualności

Nowsza wiadomość Starsza wiadomość

European Union on the Global Scene. United or Irrelevant? link

dodano: 2016-04-20

W załączonym linku strona CSM z podsumowaniem seminarium poświęconemu prezentacji ksiązki: "European Union on the Global Scene. United or Irrelevant?", z udziałem redaktora tomu prof. Bogdana Góralczyka. Prezentacja odbyła się 19 kwietniea w Centrum Stosunków Międzynarodowych.

W tym roku Unia Europejska ogłasza swoją globalną strategię. Tymczasem nasza rzeczywistość stała się skomplikowana i niepewna, nie jest więc łatwo cokolwiek planować. Jaka będzie przyszłość Europy na globalnej scenie? Czy świat pozostanie globalny, czy zacznie się "zwijać"? Powyższe zagadnienia będą tematem dyskusji w formule "okrągłego stołu", organizowanej przez CSM i ośrodek THINKTANK (19 kwietnia 2016 r., godz. 9.00 - 10.30, siedziba CSM i ośrodka THINKTANK przy ul. Mińskiej 25 w Warszawie). Udział w wydarzeniu wezmą m.in. prof. Bogdan Góralczyk i dr Kamil Zajączkowski z Centrum Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego. Debatę poprowadzi dr Małgorzata Bonikowska, Prezes CSM i ośrodka THINKTANK.

 

Jednym z punktów odniesienia będzie książka pod red. prof. Bogdana Góralczyka: "Unia Europejska na scenie globalnej: zjednoczeni czy nieistotni?", wydana w tym roku we współpracy z Centrum Europejskim Uniwersytetu Warszawskiego. Spotkanie będzie prowadzone w języku polskim.

Czytaj więcej na temat książki >>

Kontakt:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 600 330 691

dodano przez administrator

Powrót do listy aktualności

©® Centrum Europejskie UW, 02-653 Warszawa, Al. Niepodległości 22, tel. 022 553 33 01