Centrum Europejskie Uniwersytetu WarszawskiegoGodło Polski

Europeistyka

Aktualności

Nowsza wiadomość Starsza wiadomość

Festival d'Europa

dodano: 2011-05-24

Na początku maja odbył się we Florencji Festival d'Europa - wydarzenie składające się z koncertów, wystaw, konferencji, prezentacji multimedialnych, wykładów otwartych, pawilonów prezentujących stoiska narodowe. Na pięć dni z wielkim romachem zorganizowany Festival zawładnął całym centrum Florencji.

Towarzysząca mu konferencja, organizowana przez European University Institute,  poświęcona była podsumowaniu obecnej sytuacji w Unii Europejskiej. Odbyła się w Palazzo Vecchio  - siedzibie władz  Florencji i jednocześnie najbardziej prestiżowym miejscu. Otworzył ją przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek oraz sindico di Firenze, czyli burmistrz miasta, który pojawił się z całym pocztem sztandarowym w strojach z epoki oraz licznymi kamerami telewizyjnymi.


Na konferencji niestety zabrakło dawno zapowiadanej Catherine Ashton, na którą wszyscy bardzo czekali, ale i bez niej było bardzo ciekawie, ponieważ wielkokrotnie środowisko akademickie odważnie konfrontowało władze UE.

Dyskusjom w skupieniu przysłuchiwała się dr Agata Dziewulska, przebywająca we Florencji na zaproszenie Universita di Firenze w ramach programu Erasmus.

Wiecej o Festivalu znajdziecie na: http://www.festivaldeuropa.eu/en

dodano przez dr hab. Agata Dziewulska

Powrót do listy aktualności

©® Centrum Europejskie UW, 02-653 Warszawa, Al. Niepodległości 22, tel. 022 553 33 01