Centrum Europejskie Uniwersytetu WarszawskiegoGodło Polski

Europeistyka

Aktualności

Nowsza wiadomość Starsza wiadomość

Humanity in Action Fellowship 2014 - Warszawa, Berlin, Istambuł. attachment link

dodano: 2014-02-07

Zaproszenie do składania aplikacji - zostało TYLKO 2 TYGODNIE

Szanowni Państwo,

Zapraszamy studentów i absolwentów uczelni wyższych z Polski i Ukrainy do składania aplikacji do Humanity in Action Fellowship 2014 - Interdyscyplinarnej Akademii Praw Człowieka i Aktywności Obywatelskiej , w Warszawie i Berlinie (termin nadsyłania aplikacji mija już za 2 tygodnie: 24.02.2014, godz. 08:00 CET) .

Plakat - patrz załącznik

Facebook : post 1 post2

Twitter : @hiapl #hiapl14 tweet w jęz. angielskim oraz tweet w jęz . polskim

WWW: tekst poniżej oraz tu: http://www.humanityinaction.org/apply

Dziękujemy serdecznie,

Fundacja Humanity in Action Polska, ; www.humanityinaction.org

Facebook: http://www.facebook.com/HIAPolska

Blog: http://hiapoland2013.blogspot.com/

Twitter: http://twitter.com/hiapl

 

Jesteś aktywny społecznie, nie boisz się wyrażać swojego zdania i lubisz dyskutować nt. wolności, praw człowieka i aktywizmu? Chcesz spotkać innych młodych ludzi z Europy i USA pozytywnie zakręconych w tym tematach? Humanity in Action Polska zaprasza do aplikowania do Humanity in Action Fellowship Program 2014 - Interdyscyplinarnej Akademii Praw Człowieka i Aktywności Obywatelskiej, który odbywa się w dniach 31 maja – 29 czerwca 2013 w Warszawie, Berlinie i Istambule.

Lubisz ambitne międzynarodowe wyzwania, które nie kończą się po paru dniach? Mamy coś specjalnie dla Ciebie!

Humanity in Action Fellowship Program - Interdyscyplinarna Akademia Praw Człowieka i Aktywności Obywatelskiej - odbędzie się w dniach 31 maja - 24 czerwca 2014 w pięciu europejskich miastach jednocześnie: w Amsterdamie, Berlinie, Kopenhadze, Paryżu i Warszawie. Dodatkowo, uczestnicy wszystkich tych programów będą uczestniczyć w V Międzynarodowej Konferencji Humanity in Action , który będzie trwał od 25 czerwca do 29 czerwca w Istambule w Turcji.

Studenci i absolwenci z Polski i Ukrainy (dokładne kryteria poniżej) mogą składać swoje aplikacje do 24 lutego 2014 r . Najlepsi kandydaci zostaną zakwalifikowani do Humanity in Action Fellowship Program w Warszawie pt. „Polska w teorii i praktyce: od oporu do s/Solidarności, od transformacji do społeczeństwa obywatelskiego” lub w Berlinie pt. „Dyskryminacja grup - jej korzenie i konsekwencje” .

Miesięczny program Humanity in Action Fellowship to unikalny czas wypełniony wykładami, warsztatami i dyskusjami z inspirującymi naukowcami, dziennikarzami, aktywistami, wizyty w rządowych instytucjach, organizacjach pozarządowych, muzeach i miejscach pamięci. W zajęciach uczestniczyć będą młodzi aktywiści/profesjonaliści z m.in. Ukrainy, Polski, Stanów Zjednoczonych i Niemiec, a w programie niemieckim również z Bośni i Hercegowiny. Zajęcia dotyczyć będą szeroko rozumianych praw człowieka, w szczególności stosunków między większością a mniejszościami i problemem mowy nienawiści on-line i off-line.

APLIKUJ JUŻ TERAZ!

Dla kogo?

    * Polskich i ukraińskich studentów na studiach licencjackich, magisterskich, podyplomowych, doktoranckich.

    * Absolwentów polskich i ukraińskich uczelni, którzy ukończyli studia nie wcześniej niż w 2012 roku.

    * Konieczna dobra znajomość j. angielskiego (językiem roboczym programu jest j. angielski).

    * Studenci wszystkich kierunków studiów są mile widziani.

Uwaga! Limit wieku: 28 lat.

Kiedy?

Humanity in Action Fellowship odbywa się w dniach 31 maja - 29 czerwca 2014 roku.

Gdzie?

1. Program w Warszawie (w języku angielskim) pt. „Polska w teorii i praktyce: od oporu do Solidarności, od transformacji do społeczeństwa obywatelskiego” (“POLAND in Theory and Practice: from Resistance to Solidarity, from Transformation to Civic Society”)

2. Program w Berlinie (w języku angielskim) pt. „Dyskryminacja grup – jej korzenie i konsekwencje” („Group-Focused Hostility – Its Roots and Its Consequences”)

Oraz dla każdego z uczestników tych programów udział w:

V Międzynarodowej Konferencji Humanity in Action w Istambule.

Jak?

Rekrutacja jest wieloetapowa i w całości przebiega na stronie internetowej :

http://www.humanityinaction.org/apply

Termin nadsyłania zgłoszeń: 24 lutego 2014 godz. 08:00 rano (CET)

Co więcej po programie?

Każdy z uczestników jest zobowiązany do zrealizowania swojego “Action Project” - społecznego projektu działania. Absolwenci Akademii mogą także brać udział w prestiżowych programach praktyk HIA, organizowanych np. w Parlamencie Europejskim i w Kongresie Stanów Zjednoczonych , a także korzystać z członkostwa w Humanity in Action Senior Fellows Network.

Koszty?

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Jak będzie?

Zapoznaj się z opisem programu w 2013 roku, blogiem uczestników edycji z 2013 roku: a także innymi informacjami, które są dostępne tutaj :

A tu znajdziesz nagranie video z poprzedniej edycji: http://www.youtube.com/watch?v=Ze_U8fpxoXU

Więcej informacji?

http://www.humanityinaction.org/apply

Dołącz do nas na facebooku i śledź najnowsze informacje nt. aplikowania do Humanity in Action Fellowship Program 2014 oraz innych możliwościach:

https://www.facebook.com/HIAPolska

Humanity in Action (HIA) to organizacja non-profit działająca w Europie i USA. Od 1998 roku programy HIA ukończyło ponad 1 200 studentów z całego świata. Fundacja HIA Polska kształci młodych liderów z obydwu półkul celem wzmacniania ochrony praw człowieka oraz mniejszości wszędzie tam, gdzie są one naruszane. Absolwenci Humanity in Action tworzą sieć absolwentów (Senior Fellows Network), dzięki czemu mogą wspólnie realizować projekty w dziedzinie Praw człowieka.

dodano przez administrator

Powrót do listy aktualności

©® Centrum Europejskie UW, 02-653 Warszawa, Al. Niepodległości 22, tel. 022 553 33 01