II Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

dodano: 2010-12-18

Centrum Europejskie UW i Fundacja im. Roberta Schumana wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych zapraszają do wzięcia udziału w II Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej "Europa w XXI wieku".

Konkurs jest skierowany do młodzieży ponadgimnazjalnej z całej Polski. Chcielibyśmy, aby uczniowie zainteresowani procesami integracji europejskiej mieli okazję zaprezentowania swojej wiedzy o Unii Europejskiej na forum Uniwersytetu Warszawskiego.

Konkurs będzie realizowany w dwóch etapach.

Etap pierwszy (11 stycznia - 11 marca 2011) polega na przygotowaniu eseju na jeden z poniższych tematów:

1. Wyzwania dla polskiej prezydencji w 2011 roku
2. Czy potrzebni są "Ojcowie Europy" w XXI wieku?
3. Unia Europejska we współczesnym świecie - wyzwania i problemy
4. Miejsce młodego Polaka w Europie

Prace konkursowe należy przesłać do 11 marca 2011 roku, decydyje data stempla pocztowego.

O wynikach I etapu uczestnicy zostaną poinformowani drogą mailową 25 marca 2011 roku.

Drugi, finałowy etap konkursu odbędzie się 8 kwietnia 2011 r. w siedzibie Centrum Europejskiego UW. Autorzy 30 najlepszych esejów przystąpią do testu z wiedzy o Unii Europejskiej.

Osoby, które uzyskają najwyższy wynik w drugim etapie konkursu, otrzymają:
• za zajęcie 1 miejsca - netbook
• za zajęcie 2 miejsca - aparat cyfrowy
• za zajęcie 3 miejsca - iPod

Szczegółowe informacje, w tym regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: rekrutacja/konkurs dla młodzieży.

Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie,

wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia!