IKAR ODWIECZNE MARZENIE attachment

Serdecznie zapraszam

dr Mirella Kurkowska

Data: 06 czerwca godz. 18.00 – 21. 41

Miejsce: Uniwersytet Warszawski, ul. Krakowskie Przedmieście -  aula A Auditorium Maximum, aula dawnego BUW, dziedziniec UW

IKAR ODWIECZNE MARZENIE

18.00  Mit Ikara w kulturze, prof. dr hab. Włodzimierz Lengauer, dr Jarosław Kurkowski, dr Mirella Kurkowska

Włodzimierz Lengauer  wybitny znawca starożytnej Grecji. Prorektor UW ubiegłej kadencji.

19.30  spotkanie z Sebastianem Kawą – gościem specjalnym, wielokrotnym mistrzem świata w konkurencjach szybowcowych, który dokonał pionierskich lotów nad Himalajami (2013 – 2014)

Sebastian Kawa lata na szybowcach od 1988 r. Zdobył dotąd piętnaście złotych medali mistrzostw Świata i Europy. Najbardziej utytułowany pilot szybowcowy w historii. Rekordzista świata w konkurencjach szybowcowych. 21 grudnia 2013 r. dokonał pierwszego w historii przelotu nad szczytem ośmiotysięcznym Annapurna.

20.41   Spektakl IKAR Teatru AKT – przedstawienie plenerowe, dziedziniec główny UW

Ikar to widowisko feeryczne, mieniące się barwami, z pełnym bogactwem form teatru plenerowego. Aktorzy wykorzystują swe umiejętności pantomimiczne, taneczne, cyrkowe, taniec na szczudłach oraz bardzo efektowne popisy na wysokości.

dodano przez dr Mirella Kurkowska