INFORMACJA DOTYCZĄCA KONKURSÓW STYPENDIALNYCH link

dodano: 2011-07-10

Kompleksowy program wsparcia dla doktorantów i kadry dydaktycznej Uniwersytetu Warszawskiego.

INFORMACJA DOTYCZĄCA KONKURSÓW STYPENDIALNYCH

W związku z pojawiającymi się pytaniami informujemy, że tak jak w poprzednich dwóch latach, konkurs na stypendia doktoranckie i dla młodych doktorów w ramach projektu „Nowoczesny Uniwersytet” będzie zorganizowany również w tym roku.

Informujemy również, że w związku z nowymi zaleceniami Instytucji Zarządzającej Programem Operacyjnym Kapitał Ludzki (IZ PO KL) dotyczącymi zakazu podwójnego finansowania mogą ulec zmianie warunki formalne przyznawania i pobierania stypendiów. Obecnie trwają ustalenia w tym zakresie.

Wstępnie, nabór wniosków o przyznanie stypendium planowany jest na drugą połowę sierpnia. Dokładny termin zostanie jednak podany po zakończeniu weryfikacji poprawności procedury wyboru stypendystów pod kątem nowych wytycznych IZ PO KL.

Podobnie jak w poprzedniej edycji konkursu, w związku z okresem wakacyjnym, na indywidualną prośbę kandydata będzie istniała możliwość wcześniejszego złożenia wniosku, przy czym wniosek zostanie formalnie zakwalifikowany do konkursu z dniem rozpoczęcia naboru.

Tak jak w zeszłym roku, najprawdopodobniej we wrześniu, zostanie też ogłoszony nabór stypendystów w ramach projektu „Doktoraty dla Mazowsza”. Informacje na temat dokładnych terminów i warunków tego konkursu zostaną zamieszczone na stronie internetowej projektu www.come.uw.edu.pl/stypendia/

Zapraszamy do udziału w obu planowanych konkursach.