IV Konferencja Samorządu CE link

dodano: 2010-04-10

"Ze względu na uroczystości pogrzebowe zaplanowane w dniach 17-18 kwietnia podjęliśmy decyzję o zmianę terminu Konferencji. Głęboko wierzymy, że ta decyzja pozwoli nam wszystkim oddać należny hołd ofiarom tragicznej katastrofy koło Smoleńska."

Jednocześnie informujemy Was, że Konferencja odbędzie się w dniach 7-9 albo 14-16 maja 2010. Dołożymy wszelkich starań aby odtworzyć porządek obrad Konferencji w niezmienionej postaci. Obecnie jesteśmy w trakcie potwierdzania obecności wszystkich gości, a dokładny termin podamy do końca tego tygodnia. Jeżeli nowa data konferencji nie będzie dla Was dogodna gwarantujemy zwrot kosztów, mamy jednak nadzieję, że spotkamy się w Warszawie w komplecie (a może nawet w szerszym gronie).

Zapraszamy do udziału w IV już ogólnopolskiej konferencji organizowanej przez Zarząd Samorządu Studentów Centrum Europejskiego UW - "Przetrwają najsilniejsi. Unia Europejska w ogniu światowego kryzysu."

W tym roku temat konferencji stanowi teza – Przetrwają najsilniejsi. Teza ta odnosi się do skutków globalnego kryzysu w wymiarze europejskim. Czy wypada stawiać ją w kraju członkowskim UE? Naszym zdaniem tak - choć wspólnota łączy państwa, gracze na wspólnym rynku zostali poddani przez siły globalizacji brutalnej weryfikacji. Weryfikacji, która wpłynęła na całą Unię, przypominając aktualność pytań o konkurencyjność, obciążenia socjalne, rozumienie wolnego rynku czy kwestie demograficzne w UE.

Cele Konferencji:

* Wieloaspektowa ocena konsekwencji globalnego kryzysu
* Dyskusja nad gospodarczą i społeczną kondycją Europy na tle świata
* Wymiana poglądów między studentami polskich uczelni
* Skonfrontowanie poglądów uczestników z praktykami i teoretykami
* Inspiracja do publikacji i dalszych dyskusji
* Animacja ruchu naukowego na kierunku europeistyka
* Dobrze spędzony czas!

Samorzad !CE