IV Konferencja Samorządu CE - ostateczny program! attachment link

dodano: 2010-04-30

IV ogólnopolska konferencja Samorządu Studentów Centrum Europejskiego UW - "Przetrwają najsilniejsi. Unia Europejska w ogniu światowego kryzysu."

Drodzy goście!

Po konsultacjach z Wami i prelegentami podjęliśmy decyzję o przeniesieniu konferencji Przetrwają Najsilniejsi. Unia Europejska w ogniu globalnego kryzysu na weekend 14-16 maja 2010.

Warunki uczestnictwa pozostają oczywiście niezmienione – prosimy Was jak najszybciej o potwierdzenie obecności. Jeżeli zmiana terminu sprawiła, że nie ktoś z Was nie będzie mógł uczestniczyć zgodnie z obietnicą zwrócimy pieniądze; wierzymy jednak głęboko, że spotkamy się w niezmienionym lub też szerszym gronie (istnieje możliwość dołączenia dla osób, które nie mogły w przyjechać w kwietniu).

W tym roku temat konferencji stanowi teza – Przetrwają najsilniejsi. Teza ta odnosi się do skutków globalnego kryzysu w wymiarze europejskim. Czy wypada stawiać ją w kraju członkowskim UE? Naszym zdaniem tak - choć wspólnota łączy państwa, gracze na wspólnym rynku zostali poddani przez siły globalizacji brutalnej weryfikacji. Weryfikacji, która wpłynęła na całą Unię, przypominając aktualność pytań o konkurencyjność, obciążenia socjalne, rozumienie wolnego rynku czy kwestie demograficzne w UE.

Cele Konferencji:

* Wieloaspektowa ocena konsekwencji globalnego kryzysu
* Dyskusja nad gospodarczą i społeczną kondycją Europy na tle świata
* Wymiana poglądów między studentami polskich uczelni
* Skonfrontowanie poglądów uczestników z praktykami i teoretykami
* Inspiracja do publikacji i dalszych dyskusji
* Animacja ruchu naukowego na kierunku europeistyka
* Dobrze spędzony czas!