IX Ogólnopolska Konferencja Społeczności CE UW attachment link

dodano: 2015-05-16

Zapraszamy do obejrzenia relacji z  Konferencji „Europa pod napięciem. Interesy i ekonomia, wojna i terroryzm, migracje i religie", która odbyła się 24 kwietnia 2015.

• relacja z konferencji
  • nagranie z konferencji   pod linkiem...

W tym roku tematem naszego spotkania było bezpieczeństwo Starego Kontynentu. Konferencja składała się z trzech paneli:

1. Grecja, Ukraina, Wielka Brytania, Francja - Co dalej z Unią Europejską?
  2. Państwo Islamskie, Donbas, Paryż - Wojna i terroryzm a bezpieczeństwo w Europie?
  3. Migracje, socjal, laicyzacja - Koniec Europy jaką znamy?

Na te i inne pytania odpowiedzieli nam m.in:

• Bogdan Góralczyk, Uniwersytet Warszawski
  • Jadwiga Staniszkis, Instytut Studiów Politycznych PAN
  • Krzysztof Liedel, dyrektor Departamentu Prawa i Bezpieczeństwa Pozamilitarnego BBN
  • Hanna Machińska, dyrektor Biura Rady Europy
  • Aleksander Smolar, Fundacja im. Stefana Batorego
  • Jerzy Dziewulski, były doradca ds. bezpieczeństwa Prezydenta A.Kwaśniewskiego

Organizatorami wydarzenia byli:

Centrum Europejskie Uniwersytetu Warszawskiego, Zarząd Samorządu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego, Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Centrum Europa !CE, Samorząd Studentów Centrum Europejskiego UW oraz Koło Naukowe Europa Nova.