KONKURS na esej dla studentów

dodano: 2009-02-02

Polski Instytut Spraw Międzynarodowych organizuje siódmą już edycję konkursu dla studentów szkół wyższych na esej w zakresie spraw międzynarodowych. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wzięcia w nim udziału. Celem konkursu jest popularyzacja problematyki spraw międzynarodowych wśród studentów szkół wyższych. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy studenci (jednak w nie więcej niż dwóch edycjach), kształcący się zarówno na studiach licencjackich, jak i magisterskich, w trybie dziennym, zaocznym i wieczorowym. W konkursie nie mogą brać udziału studenci studiów doktoranckich i podyplomowych. W tegorocznej edycji konkursu proponujemy następujący temat na esej: „Doświadczenia współpracy państw Europy Środkowej (1989-2009)”. Prace na powyższy temat należy przesyłać w terminie do 20 kwietnia 2009 r. na adres poczty elektronicznej konkurs@pism.pl. Do konkursu mogą być zgłaszane eseje w języku polskim, nie przekraczające 12 tys. znaków i spacji. Autorzy esejów, którzy uzyskają najwyższą sumę punktów otrzymają nagrody pieniężne. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 20 maja 2009 r.