„Lewica i moralność polityczna: przypadek francuski”

dodano: 2011-03-09

„Lewica i moralność polityczna: przypadek francuski”

Centrum Europejskie UW i Interdyscyplinarny Zespół Współpracy Badawczej UW-EHESS zapraszają na wykład Prof. Christophe’a Prochassona z paryskiej École des Hautes Etudes en Sciences Sociales pt. „Lewica i moralność polityczna: przypadek francuski” (La gauche française et le morale politique). Wykład odbędzie się 16 marca  o godzinie 16.45 w Instytucie Filozofii UW,  Krakowskie Przedmieście 3, sala 24. Wykład będzie tłumaczony na język polski.

Prof.Christophe Prochasson, wykładowca w EHESS, historyk współczesności, specjalizuje się w historii kulturalnej i politycznej Francji XIX-XX wieku. Obszar jego zainteresowań badawczych obejmuje historię pierwszej wojny światowej, historię intelektualistów francuskich i lewicy francuskiej, a także roli emocji w życiu politycznym. Dyrektor wydawnictw EHESS.

Interdyscyplinarny Zespół Współpracy Badawczej UW-EHESS został powołany w lipcu 2010 przez pięć Instytutów UW. Członkami Zespołu są przedstawiciele Instytutu Historycznego UW, Instytutu Socjologii UW, Instytutu Filozofii UW, Instytutu Kultury Polskiej UW i Centrum Europejskiego UW. Zadaniem Zespołu jest koordynacja działań w ramach umowy o współpracy i wymiany kadry naukowej między Uniwersytetem Warszawskim i Ecole des Hautes Etudes en Sciences Sociales. Działalność Zespołu obejmuje projekty dydaktyczne, naukowo-badawcze i wydawnicze prowadzone wspólnie z EHESS, w tym między innymi: współpracę w ramach programu LLP Erasmus, organizację wspólnych seminariów, konferencji, wymianę profesorów wizytujących, realizację wspólnych projektów naukowych w ramach europejskich i krajowych programów badawczych i wspólne przedsięwzięcia wydawnicze.

dodano przez mgr Maciej Tauber