Międzynarodowe seminarium naukowe „The Role of the European Parliament in Negotiations and Conclusions of International Treaties” w CE

dodano: 2016-06-07

Serdecznie zapraszamy na seminarium naukowe: CE, 8 czerwca, godz. 13.00, sala 214

W ostatnich latach rola Parlamentu Europejskiego względem negocjowania i zawierania umów międzynarodowych UE znacznie wzrosła. Wynika to zarówno z nowych kompetencji PE nadanych mocą Traktatu z Lizbony, ale także z pojawienia się na agendzie unijnej projektów kilku umów, w szczególności TTIP, które wzbudziły ogromne zainteresowanie społeczne i często także podziały polityczne na osi lewica-prawica, co w naturalny sposób stworzyło miejsce dla większej aktywności posłów do PE.

Celem niniejszego seminarium jest dokonanie analizy wpływu i roli PE w przyjmowaniu umów międzynarodowych przez Unię Europejską z perspektywy instytucjonalno-prawnej.

Prelegenci:

Dr David W. F. Huang, Academia Sinica, National Taiwan University

Dr Patrycja Dąbrowska-Kłosińska, CE UW

Dr hab. Wojciech Gagatek, CE UW

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych studentów!

dodano przez dr hab. Wojciech Gagatek