O polityce kulturalnej UE i kryzysie Europy w Atenach

dodano: 2016-09-30

Dorota Jurkiewicz-Eckert wzięła udział w międzynarodowej konferencji naukowej zatytułowanej "Europe in Discourse. Identity. Diversity. Borders" zorganizowanej w dniach 23-25.09. 2016 przez American Hellenic University w Atenach. Konferencja zgromadziła 200 uczestników i prelegentów z 40 krajów świata.

Dorota Jurkiewicz-Eckert wraz z  dr Bożeną Gierat-Bieroń z Instytutu Europeistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w ramach sekcji "Cultural perspectives and EU identity" wygłosiły referat zatytułowany "European Cultural Integration: How the EU cultural policy is influencing the phenomenon of European Identity?" Trzydniowa konferencja z udziałem socjologów, politologów, kulturoznawców, medioznawców i badaczy integracji europejskiej stała się forum bardzo żywej debaty akademickiej wokół szeroko zakrojonej tematyki europejskiej. Motywami przewodnimi był kryzys migracyjny i referendum brytyjskie w kontekście przyszłości procesów integracyjnych w Europie, a także zagadnienia związane ze współczesną kondycją tożsamości kulturowej Europy i Europejczyków.

dodano przez mgr Dorota Jurkiewicz-Eckert