Centrum Europejskie Uniwersytetu WarszawskiegoGodło Polski

Europeistyka

Aktualności

Nowsza wiadomość Starsza wiadomość

PISM poleca: Konferencja POLSKIE ROCZNICE 2014

dodano: 2014-03-14

Polski Instytut Spraw Międzynarodowych objął patronatem konferencję: POLSKIE ROCZNICE. 25 lat przemian – 15 lat w NATO – 10 lat w Unii, organizowaną przez Centrum Europejskie Uniwersytetu Warszawskiego oraz Centrum Debaty Publicznej.

Tegoroczne wydarzenie jest już VIII edycją organizowaną przez społeczność Centrum Europejskiego UW. W tym roku tematem będzie pogłębiona refleksja nad przełomowymi momentami najnowszej historii Polski, którymi są bez wątpienia wydarzenia roku 1989, przystąpienie do NATO i akcesja do UE. Organizatorzy będą zastanawiać się jak w wyniku doniosłych wydarzeń ostatniego 25-lecia zmieniła się Polska i otaczająca nas rzeczywistość. Jak na wydarzenia przełomu wieków patrzymy dziś, z bezpiecznej i wygodnej perspektywy kilkunastu lub kilkudziesięciu lat. Jaka jest rola i pozycja Polski w Europie i świecie? Jak zmieniła Polskę akcesja do Unii Europejskiej i członkostwo w NATO? Jakie wyzwania stoją przed naszym krajem w perspektywie kolejnych lat?

 

Zaproszenie do debaty przyjęli wybitni przedstawiciele świata polityki oraz nauki wśród nich: Jan Krzysztof Bielecki, Marek Borowski, Adam Daniel Rotfeld, Elżbieta Kawecka-Wyrzykowska, Paweł Kowal, Romuald Szeremietiew i Paweł Świeboda.

 

Organizatorzy proszą o wcześniejszą rejestrację: http://www.centrumdebaty.pl/rejestracja    

Z programem konferencji można zapoznać się na stronie: http://www.centrumdebaty.pl/

Facebook: https://www.facebook.com/CentrumDebaty

Twitter: https://twitter.com/centrumdebaty

 

Czas i miejsce:

4 kwietnia 2014 (piątek) 11:00-18:15

Gmach Biblioteki Uniwersyteckiej UW

ul. Dobrej 56/66

Sala Konferencyjna (316)

 

dodano przez administrator

Powrót do listy aktualności

©® Centrum Europejskie UW, 02-653 Warszawa, Al. Niepodległości 22, tel. 022 553 33 01