Podpisanie porozumienia o współpracy z Wydziałem Stosunków Międzynarodowych Lwowskiego Uniwersytetu Narodowego im. Iwana Franki link

dodano: 2011-12-02

29 listopada br. w Sali Senatu odbyła się uroczystość podpisania Aneksu do Umowy o Współpracy między Uniwersytetem Warszawskim a Lwowskim Uniwersytetem Narodowym im. Iwana Franka. W ramach porozumienia rozwijane będą wspólne badania nad integracją europejską, a także wymiana studentów i akademików.

Porozumienie ma na celu pogłębianie współpracy akademickiej i rozwoju współpracy kulturalnej i naukowej między Centrum Europejskim UW i Instytutem Stosunków Międzynarodowych UW a Wydziałem Stosunków Międzynarodowych Lwowskiego Uniwersytetu Narodowego im. Iwana Franki.

Przedmiotem Aneksu jest rozwój dwustronnej współpracy naukowej i dydaktycznej oraz prowadzenie wspólnych badań w zakresie politycznych, społecznych, prawnych i ekonomicznych aspektów integracji europejskiej i stosunków międzynarodowych. Współpraca będzie realizowana poprzez: wspólne badania i konferencje naukowe; wymianę informacji naukowej oraz programów nauczania; wymianę publikacji oraz innych materiałów naukowych stanowiących rezultat wspólnych badań, konferencji i seminariów; wymianę nauczycieli akademickich; wymianę studentów i doktorantów.
Porozumienie ze strony Uniwersytetu Warszawskiego podpisali: prof. dr hab. Dariusz Milczarek, Dyrektor CE UW i prof. dr hab. Edward Haliżak, Dyrektor ISM UW. Ze strony ukraińskiej pod dokumentem podpis złożył dr doc. Bohdan Lapchuk, prodziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych.

Podpisanie Aneksu było jednym z elementów międzynarodowego projektu badawczego realizowanego przez Centrum Europejskie Uniwersytetu Warszawskiego wraz z Wydziałem Stosunków Międzynarodowych Lwowskiego Uniwersytetu Narodowego im. I.Franki. Projekt był współfinansowany przez Ministra Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej w ramach cyklicznego programu „Promocja wiedzy o Polsce 2011”. Szczegóły: http://www.ce.uw.edu.pl/badania/projekty-badawcze/

dodano przez dr Kamil Zajączkowski