POLSKIE ROCZNICE. 25 lat przemian – 15 lat w NATO – 10 lat w Unii link

dodano: 2014-03-29

Konferencja Naukowa UW „POLSKIE ROCZNICE – 25 lat przemian – 15 lat w NATO – 10 lat w Unii” - 4 kwietnia 2014 roku w bibliotece Uniwersyteckiej przy ul. Dobrej 56/66 w sali 316 o godz. 11:00.

Samorząd Studentów Centrum Europejskiego serdecznie zaprasza studentów, pracowników i współpracowników Centrum na VIII Ogólnopolską Konferencje Naukową Społeczności Centrum Europejskiego UW „POLSKIE ROCZNICE – 25 lat przemian – 15 lat w NATO – 10 lat w Unii”, która odbędzie się 4 kwietnia 2014 roku w bibliotece Uniwersyteckiej przy ul. Dobrej 56/66 w sali 316 o godz. 11:00.

Wraz z wybitnymi przedstawicielami świata polityki oraz nauki rozmawiać będziemy o przełomowych momentach w najnowszej historii Polski. Wśród nich: Jan Krzysztof Bielecki, Marek Borowski, Adam Daniel Rotfeld, Elżbieta Kawecka-Wyrzykowska, Paweł Kowal, Romuald Szeremietiew i Paweł Świeboda.

KonferencjaCE2014: „POLSKIE ROCZNICE – 25 lat przemian – 15 lat w NATO – 10 lat w Unii” objęta honorowym patronatem Prezydenta RP – Bronisława Komorowskiego.

Podczas VIII edycji KonferencjiCE odbędziemy pogłębioną refleksję nad przełomowymi momentami najnowszej historii Polski, którymi są bez wątpienia wydarzenia roku 1989, przystąpienie do NATO i akcesja do UE. Zaproszeni goście będą zastanawiać się jak w wyniku doniosłych wydarzeń ostatniego 25-lecia zmieniła się Polska i otaczająca nas rzeczywistość. Jak na wydarzenia przełomu wieków patrzymy dziś, z bezpiecznej i wygodnej perspektywy kilkunastu lub kilkudziesięciu lat. Jaka jest rola i pozycja Polski w Europie i świecie? Jak zmieniła Polskę akcesja do Unii Europejskiej i członkostwo w NATO? Jakie wyzwania stoją przed naszym krajem w perspektywie kolejnych lat?

Patroni: JM prof. Dr hab. Marcin Pałys, Rektor Uniwersytetu Warszawskiego; prof. dr hab. Dariusz Milczarek, dyrektor Centrum Europejskiego UW; Ministerstwo Spraw Zagranicznych; Ministerstwo Obrony Narodowej; Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego; Ministerstwo Finansów; Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce; Biuro Rady Europy; Marszałek Województwa Mazowieckiego, Pan Adam Struzik; PKPP Lewiatan; Polski Instytut Spraw Międzynarodowych; Fundacja Schumana; Fundacja Centrum Solidarności; Fundacja Kazimierza Pułaskiego; Fundacja Geremka oraz Instytut Lecha Wałęsy.

Patronat medialny: Polska The Times, Radio TOKfm, Radio Kampus, Polska Zbrojna, EurActiv, Perspektywy, UniaEuropejska.org, 300polityka, Centrum Europa Świat, Semestr, Univerek.tv.

Zapraszamy do zapoznania się z programem konferencji i rejestracji dostępnych na stronie Centrum Debaty

Zarząd Samorządu Studentów Centrum Europejskiego UW