Prawo Agaty kontra Ally McBeal, czyli wymiar sprawiedliwości po polsku attachment

dodano: 2015-04-14

Uniwersytet Otwarty Uniwersytetu Warszawskiego (UOUW) zaprasza na debatę pt.: „Prawo Agaty kontra Ally McBeal, czyli wymiar sprawiedliwości po polsku”, która odbędzie się w czwartek, 16 kwietnia 2015 roku o godzinie 18.00 , w Auli budynku Starej Biblioteki UW , ul. Krakowskie Przedmieście 26/28.

Podczas debaty wraz z zaproszonymi Gośćmi zastanowimy się nad kondycją polskiego prawa w obliczu zmian w kodeksie postępowania karnego, szczególnie związanych z tzw. „amerykanizacją” procesu karnego. Postaramy się też odpowiedzieć na pytania o medialny wizerunek prawników, kreowany głównie przez seriale telewizyjne. Czy po wprowadzeniu zmian w kpk sala sądowa zacznie przypominać amerykański film? Czy kreowany przez media wizerunek prawników wpływa na stosunek przeciętnego Polaka do prawa w realnym życiu?

Naszymi gośćmi będą byli Ministrowie Sprawiedliwości Barbara Piwnik i Zbigniew Ćwiąkalski , specjalista w zakresie kryminalistyki i prawa amerykańskiego prof. Piotr Girdwoyń oraz adwokat Jacek Kondracki . Pojawią się także osoby związane ze światem telewizji: dziennikarz i prezenter Jarosław Gugała oraz aktorka Agnieszka Dygant , której tytułowa rola w serialu „Prawo Agaty” podbiła serca Polaków.

Prosimy o wcześniejsze przybycie, gdyż liczba miejsc jest ograniczona.

Zapraszamy do składania propozycji pytań do naszych gości na stronie debaty: www.uo.uw.edu.pl/debata , a także do dołączenia do wydarzenia na naszym facebooku: link .

W imieniu zespołu UOUW

Alicja Kruszyńska