Prof. Bogdan Góralczyk w Xiamen, 19 - 27 listopada

dodano: 2016-11-28

Dyrektor CE, prof. Bogdan Góralczyk w dniach 19 - 27 listopada br. przebywał w School of International Relations Uniwersytetu Xiamen w Chinach, gdzie wygłosił cykl wykładów.

Wykłady dotyczyły m.in. percepcji chińskiej strategii Jednego Pasa, Jednego Szlaku (One Belt, One Road - OBOR) w Polsce i Europie Środkowej oraz pozycji UE na scenie globalnej (po głosowaniu nad Brexit). Słuchaczami byli zarówno studenci, jak doktoranci (w tym zagraniczni) tego Uniwersytetu. Wszystkie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, ponieważ Xiamen to punkt startowy - port - na trasie chińskiego Morskiego Jedwabnego Szlaku. Bezpośrednim gospodarzem tej wizyty był prof. Zhang Biwu, a końcowego wykładu słuchała też prodziekan Wydziału, prof. Shin Xueqin, która wręczyła też gościowi z Polski ozdobną plakietkę Uniwersytetu Xiamen.

Wyjazd odbył się ramach projektu współfinansowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej, realizowanego przez Centrum Europejskie, Instytut Stosunków Międzynarodowych UW i Polskie Towarzystwo Studiów Międzynarodowych.