Prof. Władysław Czapliński, wydarzenia - październik 2016 attachment

dodano: 2016-11-08

Prof. Władysław Czapliński - w Saarbruecken, Nowym Jorku - ONZ oraz Regensburgu. Wykłady i seminaria.

Prof. Władysław Czapliński wygłosił w dniu 24.10.2016 wykład inaugurujący kolejną edycję programu dyplomowego LLM na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Saarbruecken (RFN). Tematem wykładu było  “Prawo zwyczajowe dotyczące użycia siły”.

Prof.Wł.Czapliński w dniu 26.10.2016 zorganizował i moderował panel poświęcony ogólnym zasadom prawa w systemie prawa międzynarodowym. Panel odbył się w siedzibie ONZ w Nowym Jorku i był elementem polskiej kampanii w związku z przyszłorocznymi wyborami  do Rady Bezpieczeństwa ONZ.
Prof.Czapliński wziął również udział w panelu na temat roli uznania/nieuznania we współczesnym prawie międzynarodowym, zorganizowanym w ramach Tygodnia Prawa Międzynarodowego (International Law Week) na Uniwersytecie Fordham w Nowym Jorku.

W dniach 4-5.11.2016 prof. Wł.Czapliński uczestniczył w konferencji Francuskiego i Niemieckiego Towarzystw Prawa Międzynarodowego w Regensburgu (RFN). Wygłosił wykład na temat: Prawo pogan (niewierzących) do posiadania własnego państwa w świetle pism Pawła Włodkowica i Francesco de Vitorii (XV-XVI w.). (zał.)