Centrum Europejskie Uniwersytetu WarszawskiegoGodło Polski

Europeistyka

Aktualności

Nowsza wiadomość Starsza wiadomość

Projekt Centrum Debaty Publicznej attachment

dodano: 2013-12-03

Dotychczasowy projekt "KonferencjaCE", uzyskał szanse na dalszy rozwój. We współpracy z Zarządem Samorządu Studentów UW zostje powołany projekt Centrum Debaty Publicznej.

Szanowni Państwo,

Jest mi niezmiernie miło poinformować, że od kilku lat realizowany projekt "KonferencjaCE", uzyskał szanse na dalszy rozwój. We współpracy z Zarządem Samorządu Studentów UW powołaliśmy projekt Centrum Debaty Publicznej. Będzie ono pełniło rolę szerokiej platformy dyskusji i debaty na Uniwersytecie Warszawskim, a społeczność Centrum Europejskiego stanowi zaplecze organizacyjne i głównego koordynatora projektu. Stwarza to nam nowe możliwości popularyzowania naszej jednostki i wychodzenia z naszymi wydarzeniami nie tylko do osób z innych wydziałów i instytutów Uniwersytetu Warszawskiego, ale również do odbiorców z innych ośrodków akademickich.

Projekt jest rozwinięciem dotychczasowej formuły "KonferencjaCE". Pragniemy, aby pod rozpoznawalną już nazwą "KonferencjaCE" corocznie odbywało się najbardziej profesjonalne i uroczyste wydarzenie z naszego kalendarza, czyli całodniowa konferencja naukowa społeczności Centrum Europejskiego UW. Centrum Debaty Publicznej będzie uzupełniało tę agendę o organizację debat oraz seminariów o charakterze eksperckim i publicystycznym.

Opiekunem merytorycznym projektu zgodził się zostać prof. Andrzej Harasimowicz. Poprzez tak miły nam patronat chcemy dodatkowo podkreślić powiązanie projektu z naszą jednostką.
Mamy nadzieję, że poprzez nową formułę, przygotowywane przez nas wydarzenia będą charakteryzowały się jeszcze wyższym poziomem merytorycznym i będą cieszyły się dalej wzrastającą popularnością.

Najbliższą taką okazją będzie debata "Stany Zjednoczone – Chiny – Unia Europejska. W poszukiwaniu nowej formuły globalnej współpracy", w której udział weźmie prof. dr hab. Bogdan Góralczyk. . Informowaliśmy już o tym wydarzeniu poprzez zaproszenia, jednak napływające do nas wiadomości każą uzupełnić przekazane wówczas Państwu informacje.

Miło nam poinformować, że przygotowana przez nas debata została zakwalifikowana do ścisłego finału konkursu organizowanego przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz Portal EurActiv.pl na najlepsze wydarzenie akademickie organizowane przez studentów. Projekt trafił do finałowej 10 przedsięwzięć zgłoszonych z całej Polski.

Serdeczniej zapraszam Szanownych Państwa na organizowane przez nas wydarzenie! W załączeniu przesyłam program oraz plakat debaty.


Z wyrazami szacunku,
Marcin Fabianowicz
mail: marcin.fabianowicz@konferencjace.org
mob: +48 535 095 095
Wiceszef Projektu
Centrum Debaty Publicznej

 


 

dodano przez administrator

Powrót do listy aktualności

©® Centrum Europejskie UW, 02-653 Warszawa, Al. Niepodległości 22, tel. 022 553 33 01