Spotkanie z Franco Accordino z K E, 29 maja link

dodano: 2014-05-27

Spotkanie z Franco Accordino z Komisji Europejskiej 29 maja: e-partycypacja w UE i Policy Making 3.0. w czwartek 29 maja 2014r. w godz. 09.00 – 10.15, w Punkcie Informacyjnym Unii Europejskiej w Centrum Jasna, ul. Jasna 14/16 A w Warszawie.

Szanowni Państwo,

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce z przyjemnością zaprasza na spotkanie z Franco Accordino, ekspertem Komisji Europejskiej, na temat e-partycypacji na przykładzie platformy onlinowej Komisji Europejskiej FUTURIUM służącej angażowaniu obywateli w tworzenie polityk europejskich, opartej na innowacyjnym i eksperymentalnym modelu tworzenia polityk publicznych Policy making 3.0. Spotkanie odbędzie się:

w czwartek 29 maja 2014r. w godz. 09.00 – 10.15

w Punkcie Informacyjnym Unii Europejskiej

w Centrum Jasna, ul. Jasna 14/16 A w Warszawie

Prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu do środy 28 maja do godziny 12.00

na adres e-mail: .

Spotkanie odbędzie się w języku angielskim. Zapraszamy już od 08.30 na kawę i lekkie śniadanie. Koordynatorem spotkania ze strony Komisji Europejskiej jest Monika Ratynska, tel. +48 692 435 599. Prosimy o przeslanie zaproszenia do innych potencjalnie zainteresowanych udziałem osób. Dodatkowo informujemy, że dzień wcześniej 28 maja Franco Accordino wystąpi podczas pierwszej sesji konferencji organizowanej przez Uniwersytet Warszawski „Nowe perspektywy w dialogu,”, współorganizowanej przez Uniwersytet Warszawski i m.in. Przedstawicielstwo KE, oraz spotka się ze studentami Uniwersytetu Warszawskiego.

Poniżej przesyłamy kilka źródeł informacji o wspomnianych inicjatywach:

O Franco Accordino:

O Futurium:

O policy making 3.0:

“In the near future, the success of governments could depend on their ability to enable their constituencies to ‘influence’ policy decisions, i.e. by empowering stakeholders (including citizens) to co-create ideas to provide better grounds for the decisions that matter to them. Managing participation, scientific evidence, co-creation and the emergence of a form of collective intelligence could therefore become essential to future democratic governments. In the past few decades, foundational tools and technologies have been widely explored and deployed to support better decision making, including big data and the internet of things. There is, however, still a long way to go due, for instance, to the unresolved issues of making sense of data produced in unstructured online conversations as well as through he sensing of the real world. This paper will offer new elements of reflection on how to make sense of participatory online conversations and the related challenges and opportunities for researchers and policy makers. It introduces the Policy Making 3.0 model based on the metaphor of a ‘collective brain’ (or emerging collective intelligence) according to which stakeholders and policymakers form a social network to co-design policies on the basis of two distinct factors: the scientific evidence and the visions stemming from the collective wisdom and emotional aspirations of stakeholders and policymakers. The paper will report on the experience gained within the Futurium project undertaken by the European Commission to prepare for future strategic choices using a foresight methodology based on participation and scientific evidence.”

Pozdrawiamy I zapraszamy,

Monika Ratynska