Symulacja obrad ONZ w Dreznie, attachment

dodano: 2011-02-16

zaproszenie do udziału...

Szanowni Państwo,

W dniach od 1 do 6 maja 2011 odbędzie się w Dreźnie kolejna edycja elbMUN 2011 – symulacji obrad ONZ pod patronatem prezydenta Parlamentu Saksonii dr Matthiasa Rößlera. Do udziału w konferencji zapraszamy studentów z całego świata, którzy będą obradować w Radzie Bezpieczeństwa, Radzie Społeczno-Gospodarczej oraz Radzie Zarządzającej UNEP (Program Środowiskowy Organizacji Narodów Zjednoczonych).
Rejestracja trwa do 31 marca 2011.
Prosimy o udostępnienie poniższej informacji (wersja do druku w załączniku) zainteresowanym studentom i kołom naukowym.
Dodatkowe informacje związane z omawianymi tematami, przebiegiem konferencji oraz rejestracją znajdą Państwo na stronie internetowej www.elbmun.org.
Katarzyna Kaczmarek
elbMUN 2011

Cześć,
ruszyła druga edycja Model United Nations nad Łabą! Organizowana przez Koło Studenckie MUN w Dreźnie symulacja obrad ONZ odbędzie się w dniach od 1 do 6 maja 2011 w siedzibie saksońskiego parlamentu i zgromadzi 120 uczestników z całego świata w Dreźnie – mieście, które jak żadne inne w Niemczech dowodzi o sile pojednania i szansie na pokojową odnowę. Patronat nad konferencją elbMUN 2011 objął prezydent Parlamentu Saksonii dr Matthias Rößler.
Czekają na Ciebie ambitne debaty w Radzie Bezpieczeństwa, Radzie Społeczno-Gospodarczej jak również Radzie Zarządzającej UNEP (Program Środowiskowy Organizacji Narodów Zjednoczonych). Jako dyplomata ONZ będziesz reprezentować wybrany przez Ciebie kraj, wygłaszać przemówienia zgodne z procedurami, tworzyć koalicje z innymi delegacjami a także opracowywać i przyjmować projekt rezolucji.
Odmianą od negocjacji i sporządzania papierów roboczych będą m.in. wykłady interesujących referentów ze świata międzynarodowej polityki i warsztaty z retoryki. Oprócz tego czeka na Ciebie zwiedzanie Drezna, „Noc Kultur”, grill oraz Bal Delegatów elbMUN!
Rejestracja trwa do 31 marca 2011. Komitety i państwa będą rozdzielane na zasadzie „first-come, first-serve”.
Dodatkowe informacje związane z omawianymi tematami, przebiegiem konferencji oraz rejestracją znajdziesz na stronie internetowej www.elbmun.org. Wszelkie pytania można kierować również na adres:
Jeśli znasz osoby, które interesują się globalnymi zagadnieniami i polityką międzynarodową, proszę prześlij tego e-maila dalej!

Pozdrawiamy serdecznie i zapraszamy do Drezna!
elbMUN 2011-Team

P.S. Pragniesz poczuć atmosferę elbMUN już teraz?
Zajrzyj na http://picasaweb.google.com/108295353434808393131/ElbMUN2010# i zobacz zdjęcia z obrad oraz innych wydarzeń elbMUN 2010!