Szlachetna paczka - 2014 attachment

dodano: 2014-12-01

W imieniu samorządu studentów CE zachęcam do zapoznania się z propozycją przygotowania tegorocznej 'szlachetnej paczki', RZ

Studenci CE wspierają akcję „Szlachetna PACZKA”!

Zachęcamy do wsparcia ogólnopolskiej akcji świątecznej pomocy.
W akcji „Szlachetna PACZKA” pomoc jest skuteczna i sensowna, ponieważ pomagamy konkretnej rodzinie! Odpowiadając na jej jasno sprecyzowane potrzeby mamy pewność, że nasza pomoc trafia tam, gdzie jest najbardziej potrzebna!

W tym roku razem z Wami chcemy pomóc Pani Ewie (34 l.) z Pomiechówka. Niepełnosprawna kobieta samotnie wychowuje 2 synków – Marka (13 l.) i Marcina (3 l.). Pani Ewa aktywnie poszukuje pracy oraz bierze udział w projektach dla niepełnosprawnych w celu podwyższenia swoich kwalifikacji. Sytuacja w rodzinie pogorszyła się po śmierci jej ukochanego męża. Z wielkim trudem starcza jej na zapewnienie podstawowych potrzeb dzieci (dochód na jednego członka rodziny wynosi 149 zł).

Dla rodziny ogromną pomocą będzie żywność trwała oraz środki chemiczne, które zbieramy w pojemnikach wystawionych w holu CE.

Pani Ewa marzy również o kaloryferach, aby zapewnić godne warunki swoim dzieciom i ogrzać ich pokoje. Dom, w którym mieszkają jest nieocieplony, a w okresie zimowym bardzo ciężko o utrzymanie stałej temperatury. Ze względu na trudności finansowe, z którymi się boryka, nie jest w stanie nabyć ich sama. W SPEŁNIENIU TEGO MARZENIA POTRZEBUJEMY WASZEJ POMOCY! RAZEM OGRZEJMY ICH SERCA! Pieniądze na zakup kaloryferów dla Pani Ewy będziemy zbierać na wykładach.  Puszka do której zbieramy środki na ten cel stoi także w Bibliotece CE.

Pomóż i Ty - każda złotówka się liczy!!

Finał akcji: czwartek - 11 grudnia (godziny wieczorne).
W niedzielę - 14 grudnia, wspólnie zebrana pomoc będzie już w drodze do wybranej rodziny!

Odmieńmy nie tylko Święta, ale i rzeczywistość!

Dziękujemy za otwarte serca!

Centrum Europejskie UW

Samorząd CE UW

Więcej informacji na temat rodziny, której pomagamy jest zawarte w przesłanym załączniku.