Vision 2025 – zgłoszenia do 31 sierpnia! attachment

dodano: 2012-08-04

23 lipca 2012, Warszawa/Praga: Przyjmowanie zgłoszeń w ramach IX edycji konkursu Vision 2025 potrwa jeszcze do 31 sierpnia. Nagroda główna wynosi 5.000 euro.

Inicjatywa realizowana jest przez Penta Investments – środkowoeuropejską grupę inwestycyjną, znaną na polskim rynku m.in. z inwestycji w sieć Żabka Polska, grupę Empik, mrożonkową grupę Iglotex czy operatora zakładów sportowych Fortuna. Uczestnicy konkursu, którzy w innowacyjny i kreatywny sposób zaprezentują wizję przyszłości na jeden z trzech tematów konkursowych, znów mają szansę wygrać do 5.000 Euro! Zwycięzcy zostaną wyłonieni do końca września 2012 roku.
„W poprzednich edycjach studenci z Polski przesłali do nas bardzo interesujące prace. Jesteśmy mile zaskoczeni ich kreatywnością i świeżym spojrzeniem na sprawy polityki, gospodarki i biznesu. W tegorocznej edycji zaproponowaliśmy temat lobbingu, ponieważ wciąż budzi on wiele emocji i kontrowersji. Jesteśmy bardzo ciekawi, jak do tej kwestii podejdą studenci z Polski, Czech i Słowacji. Jest jeszcze czas na nadsyłanie prac, dlatego zachęcamy do udziału w konkursie” – mówi Lea Krčmáriková, menedżer fundacji Penta.

Tematem IX edycji konkursu są zagadnienia związane z przyszłością lobbingu do 2025 roku:

1. Jak podmioty gospodarcze mogą popierać swoje interesy przed organami państwa?
2. Jak podmioty gospodarcze powinny się komunikować z politykami oraz urzędnikami najwyższego szczebla?
3. Czy konieczne jest regulowanie lobbingu przez prawo? Jeśli tak, to na jakich zasadach powinny być oparte przepisy?

Nagrody za najlepsze prace zostaną przyznane w wysokości:
5.000 EURO za 1. miejsce
3.000 EURO za 2. miejsce
1.000 EURO za 3. miejsce

Szczegółowe informacje na temat Vision 2025 – w tym regulamin – dostępne są na stronie internetowej organizatora www.pentainvestments.com w zakładce „Działalność społeczna”, a także na profilu konkursu na portalu Facebook: www.facebook.com/Vision2025. Zwycięzcy konkursu zostaną zaproszeni na oficjalne wręczenie nagród, które odbędzie się w Pradze. Prace laureatów Vision 2025 będą dostępne na stronie internetowej Penta Investments: www.pentainvestments.com.

W 8-letniej historii projektu Vision 2025, wpłynęło 573 esejów, spośród których Penta Investments wyróżniła 66 prac konkursowych, przyznając nagrody o łącznej wartości niemal 83 tys. euro.

Kontakt: Martin Danko, PR Manager, danko@pentainvestments.com, +420 731 664 771;
Genesis PR (Eliza Misiecka, Katarzyna Kielar, Katarzyna Taraj), +48 22 327 16 90, +48 607 363 313