Wartości i interesy: filozofia polityczna rządu węgierskiego link

dodano: 2015-01-24

Polski Instytut Spraw Międzynarodowych (PISM) zaprasza - 26 stycznia 2015 r. (poniedziałek), godz. 15:00–16:00

zapraszają na wykład

Zoltán Balog
minister ds. zasobów ludzkich Węgier

Wartości i interesy: filozofia polityczna rządu węgierskiego

MODERATOR
Marcin Zaborowski
dyrektor, Polski Instytut Spraw Międzynarodowych

26 stycznia 2015 r. (poniedziałek), godz. 15:00–16:00
Polski Instytut Spraw Międzynarodowych
ul. Warecka 1a, Warszawa

Język debaty: polski i węgierski
Organizatorzy zapewniają tłumaczenie symultaniczne

Prosimy o potwierdzenie udziału do 25 stycznia 2015 r. przez rejestrację online.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wcześniejszego zamknięcia rejestracji.
W razie problemów z rejestracją online prosimy o kontakt telefoniczny (22) 556 80 70/71 lub e-mail:

***

Zoltán Balog urodził się 7 stycznia 1958 r. w Ózd. Jest żonaty, ma pięcioro dzieci. Studiował w Budapeszcie i za granicą (Halle, Tybinga, Bonn). Był pastorem Kościoła reformowanego w różnych miejscowościach, pracownikiem naukowym Instytutu Ekumenicznego Uniwersytetu w Bonn, a od 1996 r. jest duszpasterzem niemieckojęzycznej parafii w Budapeszcie. W latach 1998–2002 był głównym doradcą premiera Viktora Orbána. Od 2006 r. nieprzerwanie jest posłem w Zgromadzeniu Narodowym Węgier, a 1 lipca 2010 r. powołano go na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Administracji i Sprawiedliwości, odpowiedzialnego za wyrównanie szans społecznych. W 2012 r. został ministrem ds. zasobów ludzkich Węgier. Dzięki jego działaniom podczas węgierskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej Komisja Europejska przyjęła Europejską strategię dla Romów.