Wielki Kryzys 2.0 Czy stoimy na krawędzi? 20 kwietnia attachment link

dodano: 2012-04-17

Samorząd Studentów CE i Koło Naukowe "Europa Nova" zaprasza do udziału w konferencji "Wielki Kryzys 2.0. Czy stoimy na krawędzi?" - 20 kwietnia; Warszawa budynek Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego przy ulicy ul. Dobrej 56/66 (s. 316).

Honorowy patronat nad tegoroczną VI edycją tego ogólnopolskiego wydarzenia objęli: Ministerstwo Finansów; Minister Rozwoju Regionalnego - Elżbieta Bieńkowska; Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce; Marszałek Województwa Mazowieckiego - Adam Struzik; Rektor Uniwersytetu Warszawskiego - prof. dr hab. Katarzyna Chałasińska-Macukow oraz  Dyrektor CE UW -  prof. dr hab. Dariusz Milczarek.

Celem konferencji jest podsumowanie dotychczasowej wiedzy na temat globalnego kryzysu i jego analiza z perspektywy europejskiej. Razem z Wami chcemy zastanowić się, jak daleko powinna sięgać regulacyjna rola państw oraz czy kryzys przyczyni się do nasilenia tendencji dezintegracyjnych w Europie. Pragniemy wspólnie podyskutować o tym, czy system prawny i instytucjonalny UE zawiódł podczas kryzysu oraz rozważyć, jak kryzys może wpłynąć na losy obecnego i przyszłego budżetu UE. Nie zabraknie również miejsca na refleksję nad tym, jak wygląda pozycja Polski w Europie pogrążonej w kryzysie. To jednak tylko niektóre zagadnienia, które zamierzamy poruszyć podczas ogólnopolskiego, akademickiego wydarzenia, na które serdecznie Was zapraszamy!

W poszukiwaniu odpowiedzi na ważne pytania swoją wiedzą i doświadczeniem wspomogą nas zaproszeni goście: Jadwiga Staniszkis, Dariusz Rosati, Tadeusz Iwiński, Aleksander Smolar, Andrzej Sadowski, Janusz Piechociński, Jerzy Kranz i wielu innych!

Więcej informacji, rejestracja, szczegółowy program: http://www.konferencjace.org i http://www.facebook.com/konferencjace

dodano przez mgr Maciej Tauber