Centrum Europejskie Uniwersytetu WarszawskiegoGodło Polski

Europeistyka

Aktualności

Nowsza wiadomość Starsza wiadomość

Witamy Chorwacje

dodano: 2011-11-25

„Dobrodošli - czyli Polacy witają Chorwację”.  Nagraj filmik z życzeniami dla Chorwacji i przeslij do MSZ do 29 listopada. Poznaj szczegóły projektu...

„Dobrodošli - czyli Polacy witają Chorwację”

Z okazji podpisania traktatu akcesyjnego UE przez Chorwację w grudniu br., polska prezydencja rozpoczyna niezwykły projekt.

Partnerem inicjatywy jest Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.

Projekt polega na nakręceniu przemówienia powitalnego, w którym będzie mógł wziąć udział każdy z Was. Wszystko co trzeba zrobić, to nagrać krótki filmik komórką lub kamerą, w którym w kilku słowach wyrazicie to co chcielibyście przekazać obywatelom kraju, który wkracza na tę samą drogę co Polska kilka temu.

Z zebranych filmów powstanie jedno przemówienie.

Film zostanie także opublikowany na oficjalnym portalu www.pl2011.eu, na stronie http://ec.europa.eu/polska/index_pl.htm oraz na kanałach społecznościowych prezydencji i Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej.

Choć podpisanie traktatu nie oznacza jeszcze ostatecznego członkostwa (konieczne jest jeszcze dopełnienie procedur ratyfikacyjnych), jest to dobry moment, aby pokazać, że nie tylko polscy urzędnicy czekają na dołączenie Chorwacji do UE, ale także zwykli obywatele.

Nazwa projektu pochodzi od chorwackiego tłumaczenia słowa „witamy” – w języku polskim brzmi ono szczególnie, gdyż składają się na nie wyrazy „dobro” i „doszli”.


KROKI:

1. Nagraj krótki filmik (max 20 sekund): zawrzyj w nim swoje słowa powitania dla Chorwatów. Możesz np.opowiedzieć czym dla Ciebie jest obecność w UE, co się zmieniło po polskiej akcesji, ale także czego mogą się spodziewać Chorwaci, jakie masz wspomnienia i skojarzenia związane z tym krajem albo po prostu powiedz zwykłe „witamy”
Forma i treść zależy od Ciebie – im bardziej oryginalnie tym lepiej!

2. Wyślij nam filmik: może to być link do filmiku na Twoim kanale na YouTube, link do pliku umieszczonego na zewnętrznym serwerze w sieci lub jeśli nie przekracza 7 MB mailem na adres prezydencja@msz.gov.pl.

3. W mailu dodaj KONIECZNIE klauzulę: „Ja, ………(imię i nazwisko), legitymujący się dowodem tożsamości numer………….. przesyłając film wyrażam zgodę na dowolne nim dysponowanie, w tym na rozpowszechnianie mojego wizerunku przez Organizatora Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP z siedzibą w al. J.Ch. Szucha 23 w Warszawie, na potrzeby projektu >>Dobrodošli - czyli Polacy witają Chorwację<<”.

4. Filmiki można nadsyłać tylko do 29 listopada 2011 r.

5. Z wybranych filmików zmontujemy oficjalne powitanie
Ministerstwo Spraw Zagranicznych rezerwuje sobie prawo do wykorzystania wybranych filmików lub tylko ich fragmentów. FIlmiki noszące znamiona promocji biznesowej nie będą uwzględniane.

W razie pytań piszcie na:!
 

dodano przez administrator

Powrót do listy aktualności

©® Centrum Europejskie UW, 02-653 Warszawa, Al. Niepodległości 22, tel. 022 553 33 01