Władze UW - wybrane!

dodano: 2012-05-17

Nowym władzom Rektorskim serdecznie gratulujemy wyboru i życzymy sukcesów dla dobra naszej Alma Mater

18 kwietnia 2012 r. prof. Marcin Pałys uzyskał głosy 209 elektorów i tym samym został rektorem elektem naszej uczelni [więcej].

Prorektorem ds. rozwoju i polityki finansowej została prof. UW dr hab. Anna GIZA-POLESZCZUK. Uczona jest socjologiem, specjalistką w dziedzinie kapitału społecznego. Od 2008 r. pełni funkcję prodziekana Wydziału Filozofii i Socjologii naszej uczelni. Podczas głosowania poparło ją 180 elektorów. Zobacz życiorys.

W kadencji 2012-2016 funkcję prorektora ds. nauki i współpracy będzie pełnił prof. dr hab. Alojzy NOWAK. Poparło go 193 elektorów. Uczony od 2005 r. jest dziekanem Wydziału Zarządzania, a od 2008 r. prezesem Akademickiego Związku Sportowego UW. Zobacz życiorys.

Na stanowisku prorektora ds. studenckich i jakości kształcenia pozostanie prof. dr hab. Marta KICIŃSKA-HABIOR, która otrzymała 223 głosy. Pani profesor zajmuje się eksperymentalną fizyką jądrową, a pieczę nad sprawami studenckimi sprawuje od 2008 r. Zobacz życiorys.

Za sprawą 182 głosów na kolejną kadencję został wybrany prof. dr hab. Tadeusz TOMASZEWSKI. Profesor jest prawnikiem, specjalizuje się w kryminalistyce i procedurze karnej. Sprawami zasobów ludzkich i kształcenia ustawicznego zajmuje się od 2008 roku. Zobacz życiorys.