Wykład Judith Lyon-Caen "Historyk i literatura"

dodano: 2011-02-23

Na wykład Judith Lyon-Caen zaprasza Interdyscyplinarny Zespół Współpracy Badawczej UW-EHESS

Instytut Kultury Polskiej UW i Interdyscyplinarny Zespół Współpracy Badawczej UW-EHESS zapraszają na wykład Judith Lyon-Caen z paryskiej École des Hautes Etudes en Sciences Sociales pt. „L’historien et la littérature” (Historyk i literatura). Poniedziałek 28 lutego, godz. 15.00, IKP, s. 5.
Wykład będzie tłumaczony na język polski.

Judith-Lyon Caen jest autorką książki La lecture et la vie. Les usages du roman au temps de Balzac (2006) oraz współautorką (razem z Dinah Ribard) książki L’historien et la littérature (2010). Pracuje w paryskiej École des Hautes Etudes en Sciences Sociales, gdzie jest członkiem interdyscyplinarnej grupy badawczej zajmującej się historią literackości (Groupe de Recherches Interdisciplinaires sur l'Histoire du Littéraire – GRIHL). Obecnie pełni także funkcję wicedyrektora Centrum Badań Historycznych (Centre des Recherches Historiques) w EHESS.

Interdyscyplinarny Zespół Współpracy Badawczej UW-EHESS został powołany w lipcu 2010 przez pięć Instytutów UW. Członkami Zespołu są przedstawiciele Instytutu Historycznego UW, Instytutu Socjologii UW, Instytutu Filozofii UW, Instytutu Kultury Polskiej UW i Centrum Europejskiego UW. Zadaniem Zespołu jest koordynacja działań w ramach umowy o współpracy i wymiany kadry naukowej między Uniwersytetem Warszawskim i Ecole des Hautes Etudes en Sciences Sociales. Działalność Zespołu obejmuje projekty dydaktyczne, naukowo-badawcze i wydawnicze prowadzone wspólnie z EHESS, w tym między innymi: współpracę w ramach programu LLP Erasmus, organizację wspólnych seminariów, konferencji, wymianę profesorów wizytujących, realizację wspólnych projektów naukowych w ramach europejskich i krajowych programów badawczych i wspólne przedsięwzięcia wydawnicze.

dodano przez mgr Maciej Tauber