Wystawa koła fotograficznego CE „Fotografia w Europie”

dodano: 2012-06-27

Wystawa koła fotograficznego Centrum Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego
„ Fotografia w Europie ”

Wystawa koła fotograficznego Centrum Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego „Fotografia w Europie” powstała na skutek zrealizowania projektu „Forma i rozwój europejskiej fotografii”. Dzięki pasji studentów europeistyki w ramach tego przedsięwzięcia odbyły się liczne warsztaty. Prowadzone przez Przemysława Bartuszka kursy wywoływania zdjęć w tradycyjnej ciemni fotograficznej oraz sztuki fotografii solarigraficznej, poszerzyły horyzont twórczy uczestników o tradycyjne metody powstawania zdjęć. Temat współczesnej fotografii cyfrowej został przedstawiony przez fotografa Martynę Rudnicką. Zajęcia dotyczyły między innymi: metodyki i techniki ujęć, sztuki reklamy, plakatu oraz reportażu. Na ostatnim spotkaniu uczestnicy warsztatów mieli za zadanie, w czasie piętnastu minut, wykonanie zdjęć, które nawiązywałyby do tematów zaproponowanych przez prowadzącego. Brzmiały one następująco: „Jeden dzień przed”, „Sześć” oraz „Wydarzenie”.

Wystawa „Fotografia w Europie” ma na celu zaprezentowanie efektów naszej pracy. Serdecznie zachęcamy do jej obejrzenia, jednocześnie życząc Państwu miłej zabawy podczas Pikniku Europejskiego !CE.

Chcielibyśmy również podziękować osobom bez których realizacja powyższych projektów byłaby niemożliwa. Dziękujemy Panu dyrektorowi prof. dr hab. Dariuszowi Milczarkowi, oraz dyrektorowi Romanowi Żyle za wsparcie naszej działalności, Mikołajowi Rakusa - Suszczewskiemu za opiekę merytoryczną oraz Martynie Rudnickiej i Przemysławowi Bartuszkowi za ukazanie studentom piękna fotografii oraz za serce i pomoc scalające naszą pracę.

Klaudia Kapała
Prezes Fotokoła CE