Zapraszamy na wykład... attachment

dodano: 2010-05-13

...prof. Michaela Wernera z Ecole des Hautes Etudes en Sciences Sociales, Paryż, zatytułowany „Towards a transnational and transdisciplinary approach of musics: paths and challenges”

Centrum Europejskie Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na wykład prof. Michaela Wernera z Ecole des Hautes Etudes en Sciences Sociales, Paryż, zatytułowany „Towards a transnational and transdisciplinary approach of musics: paths and challenges”, 19 maja 2010, godz. 15.30, al. Niepodległości 22, sala 214. Dyskusja po wykładzie w językach angielskim, francuskim i niemieckim.

Profesor Michael Werner jest historykiem, wykładowcą w Ecole des Hautes Etudes en Sciences Sociales w Paryżu. W EHESS jest dyrektorem Centre de Recherche de Interdisciplinaires sur l’Allemnagne (Centrum Badań Interdyscyplinarnych nad Niemcami) i kierownikiem studiów doktoranckich na kierunku „Musique, historire, societe”.
Od 1994 roku jest członkiem Rady Naukowej Annales. Histoire, sciences sociales.
Od 2008 roku jest koordynatorem Komitetu Naukowego Institut d’études avancées w Paryżu.

Profesor Michael Werner prowadzi wykłady i badania w następujących dziedzinach: historia społecznych aspektów muzyki, francusko-niemiecka historia społeczna i kulturalna , historia nauk humanistycznych i społecznych, teoria i metodologia nauk społecznych.

Autor 13 monografii, współautor i redaktor 24 prac zbiorowych i 168 artykułów w czasopismach i wydawnictwach naukowych.

Ostatnie publikacje:

Multiple Antiquities-Multiple Modernities: Ancient Histories in Nineteenth Century European Culture, red. Gabor Klaniczay, Michael Werner, Campus Verlag Gmbh, 2010.
Politiques et Usages de la Langue en Europe, Editions de la Maison des Sciences de l’Homme, 2007.
Le Concert et Son Public: Mutations de la Vie Musicale en Europe de 1780 à 1914,
Editions de la Maison des Sciences de l’Homme, 2002.
Johann Georg Wille (1715-1808): Briefwechsel, współautorzy: Patrice Veit, Etienne Francois, Peter Scheottler, M. Niemeyer, 1999.