5 stycznia 2018

Centrum Europejskie Uniwersytetu Warszawskiego i Centrum Debaty Publicznej zapraszają 17 stycznia 2018 (środa) godz. 18.00 w sala 109 w budynku dydaktycznym Ksawerów (al. Niepodległości 22, I piętro), na pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu „Europejskie środy na Ksawerów” pt. “Międzymorze, śródmorze… czyli co Polska może?”. Gościem będzie Jacek Bartosiak* Spotkanie będzie miało formułę debaty między gościem a prowadzącym spotkanie, prof. Bogdanem Góralczykiem. Nasz gość postara się odpowiedzieć m. in. na poniższe pytania:
– Jaki jest geostrategiczy i geopolityczny potencjał Polski?
– Gdzie mamy budować sojusze – i z kim?
– Czy koncepcje Trójmorza i Międzymorza są mrzonkami czy realnymi planami?
– Co wynika dla Polski z uruchomienia artykułu 7.1 traktatu?
– Czy „oś Budapeszt – Warszawa” może zastąpić nam Trójkąt Weimarski?
– Co z koherencją Grupy Wyszehradzkiej i czy nie zastąpi jej przypadkiem Trójkąt Sławkowski?

Bartosiak

*Jacek Bartosiak:  Ekspert do spraw geopolityki i strategii, nowoczesnej sztuki wojennej i wojny morskiej. Ekspert m.in. Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego oraz Senior Fellow w Potomac Foundation w Waszyngtonie. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, adwokat i partner zarządzający w kancelarii adwokackiej zajmującej się obsługą biznesu. Współpracuje na stałe z miesięcznikiem „Nowa Konfederacja”, jest członkiem Rady Budowy Okrętów w Gdyni, był współzałożycielem Narodowego Centrum Studiów Strategicznych. W Potomac Foundation zajmuje się geopolityką, bezpieczeństwem oraz konfliktami zbrojnymi, w tym planowaniem przyszłego pola walki.

Serdecznie zapraszamy!

Organizatorzy: