Jaka przyszłość Europy? Wizja Junckera a racja stanu Polski – Konferencja z udziałem dr. Zajączkowskiego

6 grudnia 2017

Logoptse

Instytut Europeistyki Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego organizują, w dniach 7-8 grudnia 2017 r., Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. Jaka przyszłość Europy? Wizja Junckera a racja stanu Polski.

W wydarzeniu zostaną poruszone kwestie wyzwań, jakie stoją przed Unią Europejską w przyszłości, w świetle dynamicznie zmieniającej się sytuacji politycznej we Wspólnocie jak i poza nią. Dyskusja toczona będzie w oparciu o dwa ważne dokumenty, zakładające przyszłe scenariusze dla UE – Orędziu o stanie UE 2017 oraz w Białej Księdze w sprawie Przyszłości Europy, która została napisana pod przewodnictwem Jean-Claude Junckera, przewodniczącego Komisji Europejskiej. W szerokim gronie ekspertów z całej Polski, jakie przyciągnęła konferencja, wystąpi dr Kamil Zajączkowski z CE UW. Serdecznie zapraszamy!

Program Konferencji Plan Junckera A Racja Stanu Polski Pol5.12 Page 002Program Konferencji Plan Junckera A Racja Stanu Polski Pol5.12 Page 003