Centrum Europejskie Uniwersytetu WarszawskiegoGodło Polski

Europeistyka

O Centrum / Aktywności CE

First Global Economic Leaders Summit w Changchun (Mandżuria)

2011-09-04

Prof. Bogdan Góralczyk uczestniczy w First Global Economic Leaders Summit w Changchun (Mandżuria) oraz wygłasza wykład dla nstytutu Badań Europejskich Chińskiej Akademii Nauk Społecznych.

 

We wrześniu przebywałem w Chinach, gdzie w dniach 4-6.09, wziąłem udział w First Global Economic Leaders Summit w Changchun (Mandżuria). Uczestniczyli w nim przede wszystkim wpływowi biznesmeni (ponad sto firm z listy 500 najbogatszych firm na globie w rankingu magazynu "Forbes"), politycy i parlamentarzyuści (szczególnie silnie reprezentowana była Afryka) oraz naukowcy i eksperci.
Szczyt zorganizowały Asia-Pacific CEO Association Worldwide oraz władze chińskiej prowincji Jilin. Zgodnie z zapowiedziami ma to być impreza doroczna a zarazem kolejne ważne przedsięwzięcie dowodzące rosnącej roli (ekonomicznej) Chin na globie.
Następnie 7.09. odwiedziłem Instytut Badań Europejskich Chińskiej Akademii Nauk Społecznych w Pekinie (najważniejszego think tanku pracującego na rzecz władz ChRL), gdzie dla pracowników i zebranych gości wygłosiłem wykład nt. Węgierskiej i Polskiej Prezydencji w UE.

prof. dr hab. Bogdan Góralczyk

Powrót do listy wydarzeń

©® Centrum Europejskie UW, 02-653 Warszawa, Al. Niepodległości 22, tel. 022 553 33 01