Centrum Europejskie Uniwersytetu WarszawskiegoGodło Polski

Europeistyka

O Centrum / Aktywności CE

Forum Naukowe i Ekonomiczne nt. Economic Globalization and the Choice of Asia: Market, Government and Global Governance

2011-05-28

Dr Kamil Zajączkowski bierze udział w I światowym Forum Naukowym i Ekonomicznym nt. Economic Globalization and the Choice of Asia: Market, Government and Global Governance, w Szanghaju.

 

W dniach 28-30 maja 2011 r. w Szanghaju uczestniczyłem w VI światowym Forum Naukowym i Ekonomicznym nt. Economic Globalization and the Choice of Asia: Market, Government and Global Governance, zorganizowanym przez Fudan University przy współpracy z Korea Foundation for Advanced Studies. W Forum wzięło udział ponad 300 badaczy i naukowców z całego świata, laureatów Nagrody Nobla, polityków, przedstawicieli organizacji międzynarodowych.

Podczas forum wystąpiłem w panelu pt. Asia’s Cooperation and Governance: New Characteristics of Regional Cooperation in Asia, wygłaszając referat nt. EU Strategy towards China: Implications for Regional and International Order.

W konkluzjach uczestniczy panelu stwierdzili, iż jesteśmy świadkami strukturalnej zmiany w gospodarce światowej – która polega na ekonomicznym i politycznym awansie gospodarki Azji Wschodniej z Chinami na czele oraz innych gospodarek określanych mianem „wschodzących”. Tym samym mamy do czynienia z nowym układem sił w porządku międzynarodowym, tzw. „trilateralismem”, gdzie UE, USA i Chiny determinują i wyznaczają współczesny kształt międzynarodowych stosunków gospodarczych i politycznych.
Zob. więcej: http://www.shanghaiforum.fudan.edu.cn/english/index.aspx


dr Kamil Zjączkowski

Powrót do listy wydarzeń

©® Centrum Europejskie UW, 02-653 Warszawa, Al. Niepodległości 22, tel. 022 553 33 01