Jeśli chcesz być informowany o nowościach wydawniczych, podaj swój adres e-mail.
Newsletter

Centrum Europejskie Uniwersytetu WarszawskiegoGodło Polski

Europeistyka

Program wydawniczy

 
Nowości wydawnicze

Okladka
+ CD z aktami prawnymi

Tytuł: Podstawowe zagadnienia prawa międzynarodowego: zarys wykładu
Autor: Władysław Czapliński
ISBN: 83-89547-10-4
Liczba stron: 175
Okładka: Miękka
Cena: 36,75 zł (+ 9 zł koszt przesyłki) - Zamawiam
Spis treści PDF

Tytuł: Studia Europejskie, nr 3/2010

Redaktor Naczelny: Dariusz Milczarek
ISSN: 1428-149X
Liczba stron: 272
Format: B5
Okładka: Miękka
Spis treści PDF
Cena 28,35 zł (+ 9 zł koszt przesyłki) - Zamawiam |

Okładka

Tytuł: Yearbook of Polish European Studies, vol. 12/2009
Redaktor Naczelny: Alojzy Z.Nowak
ISSN: 1428-1503
Liczba stron: 266
Format: B5
Okładka: Miękka
Spis treści PDF

Cena 42 zł (+ 9 zł koszt przesyłki) - Zamawiam |

Okladka

Tytuł: Podmiotowość w dobie kryzysu postindustrializmu. Między indywidualizmem a kolektywizmem
Autor: Krzysztof Wielecki
Rok wydania: 2003
Pełnotekstowa wersja książki udostępniana bezpłatnie - Pobierz PDF (3.1 MB)

Ważne komunikaty z Wydawnictwa

Z satysfakcją informujemy, że wydawany przez Centrum Europejskie UW recenzowany kwartalnik naukowy „Studia Europejskie” został umieszczony w wykazie czasopism punktowanych sporządzonym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Za opublikowanie na łamach naszego czasopisma pracy naukowej uzyskuje się 6 punktów, czyli maksymalną liczbę w tej kategorii periodyków.

Szanowni Państwo,

Uruchomiony w 1996 roku Program Wydawniczy Centrum Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego od początku istnienia traktowany był jako istotne narzędzie w rozszerzaniu działalności dydaktycznej i badawczej naszego Centrum. Z czasem zyskał on dużą renomę w kręgach europeistów - tak profesjonalistów, jak też studentów, zarówno naszej jak i innych uczelni.

Program ten przedstawia bardzo bogatą, unikatową na polskim rynku wydawniczym ofertę, poświęconą tematyce europejskiej, międzynarodowej i globalnej. Mamy w jego ramach do czynienia z oczywistym i zrozumiałym naciskiem na zagadnienia integracji europejskiej, ale ostatnie dynamiczne zmiany na scenie europejskiej i arenie globalnej powodują, że coraz więcej uwagi poświęcamy roli Unii Europejskiej na arenie międzynarodowej i śledzimy jej zaangażowanie na różnych azymutach, przede wszystkim w kontekście transatlantyckim, ale też - stale nabierającym znaczenia - kierunku wschodnim oraz, tak ważnym w ostatnim czasie, wymiarze śródziemnomorskim, gdzie napotykamy na zupełnie nowe jakościowo wyzwania czy to w postaci fali uchodźców, czy też zagrożeń dla naszego bezpieczeństwa.

W serwowanym przez nas zestawie materiałów znajdą Państwo wiele bezpłatnych materiałów, w tym tak ważnych jak pełnotekstowe wersje artykułów publikowanych na łamach naszych "okrętów flagowych", czyli roczniku "Yearbook of Polish European Studies" oraz kwartalniku "Studia Europejskie". Do Państwa dyspozycji oddajemy także elektroniczne wersje naszych starszych publikacji książkowych, których nakład został wyczerpany, albo które są już dzisiaj trudno dostępne. Apeluję i gorąco, zachęcam do zapisania się na nasz bezpłatny Newsletter, który pozwoli na bieżące śledzenie o naszych nowościach wydawniczych, bo Program pozostaje dynamiczny, jak w poprzednich latach.

Mam nadzieję, że przedstawiona przez nas, bogata oferta będzie nadal cieszyła się dużym zainteresowaniem szerokiego kręgu odbiorców.

Serdecznie zapraszam do odwiedzin!

 

           

Prof. dr hab. Bogdan J. Góralczyk
Prof. dr hab. Bogdan J. Góralczyk
Redaktor Naczelny Programu Wydawniczego
Centrum Europejskiego UW

 

©® Centrum Europejskie UW, 02-653 Warszawa, Al. Niepodległości 22, tel. 022 553 33 01