Jeśli chcesz być informowany o nowościach wydawniczych, podaj swój adres e-mail.

Program wydawniczy / O nas

W ramach Programu Wydawniczego CE wydanych zostało ponad 150 różnego typu publikacji, w tym zwłaszcza prace monograficzne oraz podręczniki i skrypty akademickie (np. W.Czapliński, Podstawowe zagadnienia prawa międzynarodowego. Zarys wykładu, Warszawa 2009; D.Milczarek, Unia Europejska we współczesnym świecie, Warszawa 2005; Rola Polski w kształtowaniu polityki wschodniej UE na przykładzie Ukrainy, red. J.Borkowski, Warszawa 2006).

Publikacje Programu Wydawniczego docierają do bibliotek wszystkich najważniejszych placówek akademickich, znacznej części bibliotek publicznych i specjalistycznych oraz księgarni naukowych w całej Polsce. Rośnie także liczba odbiorców zagranicznych – nasze publikacje zamawiane są przez osoby prywatne oraz różnego typu instytucje, w tym m.in. przez biblioteki Komisji Europejskiej, European University Institute we Florencji, uniwersytetów w Oksfordzie, Berlinie, Bremie, Mannheim, Bonn, Nancy, Montpellier, Bergen, jak również przez Fundacje: Schumana, Adenauera, Bertelsmanna, Eberta oraz takie ośrodki jak Instytut Goethego, British Council i Institute Francais.

Wszystkie publikacje dostępne są w wybranych księgarniach na terenie całego kraju oraz bezpośrednio w wydawnictwie (w tym - w prenumeracie). Zamówienia przyjmujemy pocztą, faksem, pocztą elektroniczną oraz on-line.

Książki wydawane przez Program Wydawniczy są głównie autorstwa pracowników dydaktycznych Centrum Europejskiego UW.

W wydawnictwach periodycznych (kwartalnik i rocznik) autorami są wybitni naukowcy z dziedziny europeistyki, prawa, politologii, ekonomii etc. wywodzący się z największych uczelni i ośrodków naukowych w Polsce i za granicą. W gronie autorów znaleźli się m.in.:

Prof. dr hab. Krzysztof Pomian

Prof. Andras Inotai