Centrum Europejskie Uniwersytetu WarszawskiegoGodło Polski

Europeistyka

Rekrutacja

Drodzy Kandydaci,
witamy na stronie Centrum Europejskiego UW. W dziale Wam poświęconym szczegółowo opisane zostały zasady kwalifikacji na studia licencjackie i magisterskie (dzienne, wieczorowe i zaoczne) oraz etapy postępowania rekrutacyjnego. Obcokrajowców zainteresowanych naszymi studiami zapraszamy do działu "Kandydaci zagraniczni". W "Mówią o nas" znajdziecie opinie o studiach europejskich w CE (ich celu, przebiegu i przydatności w karierze zawodowej) naszych studentów i absolwentów. Dział FAQ zawiera odpowiedzi na najczęściej zadawane nam pytania. Zachęcamy do systematycznego zaglądania na naszą stronę oraz specjalnie przygotowanego dla Was działu. W tym miejscu zamieszczać będziemy informacje o wydarzeniach i projektach organizowanych z myślą o Waszych zainteresowaniach. Jeśli na stronie nie znajdziecie odpowiedzi na wszystkie ważne dla Was pytania, napiszcie do nas na adres: .
Do zobaczenia,
Komisja Rekrutacyjna
Centrum Europejskiego

 

KALENDARZ REKRUTACJI 2017  

 

 

 

 


Uwaga zmiana miejsca: Punkt rekrutacyjny Centrum Europejskiego UW od: od 1 lipca 2016 -
Centrum Europejskie UW,  Al. Niepodległości 22, Warszawa
pokój     202       (II PIĘTRO)

 

 

Kandydacie,

Chcesz być informowany
na bieżąco o rekrutacji
na studia?

Dołącz do nas na Facebooku. Polub
nasz fanpage i dowiedz się o wszystkim
pierwszy.

Kontakt:

Komisja rekrutacyjna -
tel. 882 980 427 ;  22 553 33 03
e-mail:


 

 

Dyplom przepustką do pracy.

Czy to już tylko mit, że im wyższe wykształcenie, tym łatwiej i szybciej można znaleźć pracę? Jak wynika z raportu "Młodzi wykształceni, ale bezrobotni. Fakty i Mity" - nie do końca.

Ponad 80 procent absolwentów szkół wyższych dostaje stały etat. Umowy śmieciowe praktycznie ich nie dotyczą.

Rzeczpospolita, 2014-08-04         wiecej...

 

Europeistyka - kierunek bez przyszłości czy wręcz przeciwnie?

       Data dodania: 2013-09-26            całość...
 

 

Interdyscyplinarność to największy atut studiów z europeistyki, dzięki którym można znaleźć pracę w administracji rządowej, samorządowej, a także w mediach.

„W Polsce przełomowym rokiem dla zainteresowania problemami Europy był rok 1989. Wówczas na uczelniach zaczęto prowadzić zajęcia z  europeistyki. Obecnie europeistyka to kierunek, który spotkać można na uniwersytetach, akademiach, a nawet politechnikach. Oficjalnie na listę kierunków studiów europeistyka została wpisana przez Ministerstwo Edukacji i Sportu 3 listopada 2003 roku. Wcześniej zajęcia związane z  problematyką Europy odbywały się w formie wykładów wygłaszanych w ramach studiów administracyjnych, prawa, politologii czy socjologii. Europeiści są poszukiwani do pracy w administracji rządowej i  samorządowej. Na ich wiedzę liczą też zarówno krajowe, jak i  międzynarodowe instytucje i organizacje zajmujące się problematyką Wspólnot Europejskich. Z doświadczenia wynika, że tego typu specjaliści są poszukiwani przez przedsiębiorstwa współpracujące z krajami Unii Europejskiej. Nie stronią od nich także placówki kulturalne, wydawnictwa oraz media”. Czytaj całość... 

Źródło: D.Słomczyńska, "Znawcy Europy", Rzeczpospolita, 29.06.2010.

 

Dzień otwarty UW

 

 

Targi PERSPEKTYWY

 

 

 

 

 Zapraszamy również na studia Uniwersytetu Otwartego UW: 

 

©® Centrum Europejskie UW, 02-653 Warszawa, Al. Niepodległości 22, tel. 022 553 33 01