Ruszyła międzynarodowa ankieta CURRICULA w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie

6 listopada 2017

Facebooktwittergoogle_plus

Zespół CURRICULA W Teatrze Polskim Dr Kurkowska I Nasi Ankieterzy 4.11.2017.CURRICULA Teatr Polski 4.11.2017

Projekt CURRICULA jest międzynarodowym badaniem porównawczym, którego celem jest badanie publiczności tradycyjnych instytucji kultury w  5 miastach: Marsylii, Umeo, Genui, Warszawie i Wrocławiu. Centrum Europejskie realizuje ankietę w dwóch instytucjach kultury w Warszawie: Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana i Narodowej Galerii Sztuki Zachęta. Projekt jest finansowany przez Agence Nationale de Recherche, Francja. Przedmiotem badania są kwestie stopnia intensywności udziału w życiu kulturalnym miast, preferencji i  motywacji wyborów instytucji i wydarzeń kulturalnych, zadowolenia z oferty programowej badanych  instytucji. Liderem projektu jest Centre National de la Recherche Scientifique,Centre Norbert Elias w Marsylii. W badaniu obok Centrum Europejskiego biorą udział  Université d’Avignon et des Pays de Vaucluse, Umeå Universitet,  Universita degli Studi di Padova. Projekt realizuje w CE zespół w składzie: dr Agnieszka Chmielewska (koordynator badania w Zachęcie), dr Mirella Kurkowska (koordynator badania w Teatrze Polskim), mgr Dorota Jurkiewicz-Eckert (koordynator projektu) i studenci II roku europeistyki studiów licencjackich w CE UW. Projekt CURRICULA jest realizowany w ramach działalności Laboratorium Praktyk i Polityk Kulturalnych w Europie.