Konferencja pt. Wojny w czasach rewolucji cyfrowej. Europa i świat wobec nowoczesnych zagrożeń

24 kwietnia 2018

XII edycja Ogólnopolskiej Konferencji pt. ,Wojny w czasach rewolucji cyfrowej. Europa i świat wobec nowoczesnych zagrożeń

27.04.2018, początek o godzinie 13
sala 316, Biblioteka Uniwersytecka
ul. Dobra 56/66

Centrum Debaty Publicznej oraz Centrum Europejskie UW serdecznie zapraszają już w najbliższy piątek na XII edycję Ogólnopolskiej Konferencji pt. ,,Wojny w czasach rewolucji cyfrowej. Europa i świat wobec nowoczesnych zagrożeń”

Wraz z wybitnymi ekspertami, wśród których znajdą się między innymi Stanisław Koziej, Jerzy Dziewulski, Jacek Bartosiak czy Beata Górka-Winter, zastanowimy się nad tym jakich typów zagrożeń możemy spodziewać się w dzisiejszym świecie, jak monitorować działalność terrorystów i cyberprzestępców tak, aby nie naruszać przy tym podstawowych praw człowieka oraz obywatela. Całej dyskusji będzie przyświecać fundamentalne pytanie czym dla obywateli jest dzisiaj bezpieczeństwo, ile jesteśmy w stanie oddać, żeby czuć się bezpiecznie i jaka jest nowa definicja obrony narodowej w erze cyfrowej?

Program konferencji

Konferencja rozpocznie się od wystąpienia inauguracyjnego pt. ,,Dlaczego mówimy o wojnie?”, które wygłosi Ludwik Dorn. Następnie odbędą się dwa panele dyskusyjne:

● 14:15-16:00 Panel I: Cyberbezpieczeństwo: Polityka obronna wobec zagrożeń wirtualnej rzeczywistości.
● 16:30-18:00 Panel II: Wojna bez wojny: Jak zarządzać obronnością i skutkami konfliktów hybrydowych w UE?

Serdecznie zapraszamy!
Organizatorzy: